Prescott nadchodzi – tanieją procesory

Intel zdecydował się dokonać wcześniejszych niż planowano obniżek cen układów Pentium 4. Powodem jest chęć stworzenia na rynku "wolnej przestrzeni", która pozwoli na szybsze spopularyzowanie następcy P4, procesora Prescott.

Intel przygotowuje się na premierę Prescotta od dawana. Informowaliśmy już, że dystrybutorzy narzekają na niewystarczającą podaż tańszych modeli procesorów P4. Powód takiej strategii Intela jest prosty, chodzi o „zachęcenie” konsumentów i dystrybutorów do zakupów szybszych i droższych modeli P4. Prescott ma trafić na rynek 2 lutego. Będzie to pierwszy układ produkowany w technologii 0,09 mikrona.

Dzień przed jego premierą Intel przeprowadzi obniżkę cen swych aktualnie oferowanych procesorów. Wcześniej redukcje te planowano na 15 lutego. Strategia firmy zakłada zdobycie przez Prescotta do końca br. ok 40 % rynku procesorów.

Co ciekawe obniżki Intela obejmą nie wszystkie lecz wybrane modele. Wyselekcjonowane układy to P4 2,8 HT (potanieje aż o 18,3 % - z 218 do 178 USD) oraz 2,8 (obniżka o 15,5 % - z 193 do 163 USD). W konsekwencji model 2,8 HT będzie kosztował tyle samo do 2,6 HT, a 2,8 GHz tyle co 2,66 GHz.


Zobacz również