Prestigio - bezprzewodowe multimedia

Firma Prestigio wprowadziła na polski rynek urządzenie o nazwie DMA 301 - czyli specjalny adapter, umożliwiający bezprzewodowe przesyłanie treści multimedialnych z komputera do telewizora, zestawu audio lub rzutnika.

Dzięki Prestigio DMA 301 użytkownik może oglądać zapisany na dysku komputera film na ekranie telewizora - bez potrzeby łączenia obu urządzeń kablem. W tym celu należy podłączyć DMA-301 do urządzenia mającego być odbiornikiem danych z komputera. W przypadku sygnału wideo można to zrobić m.in. za pośrednictwem złączy Composite, S-Video lub Scart, zaś w przypadku dźwięku - za pośrednictwem wyjścia analogowego lub optycznego S/PDIF.

Prestigio - bezprzewodowe multimedia

Prestigio DMA 301

Z źródłem sygnału - czyli komputerem - DMA-301 może komunikować się na dwa sposoby - poprzez sieć LAN lub WiFi (w tym drugim przypadku - z maksymalną prędkością 56 Mbps). Co ważne, do poprawnego działania nowego produktu Prestigio niezbędny jest komputer z systemem Windows 2000 lub Windows XP.

Cenę urządzenia, które sprzedawane jest w komplecie z pilotem, ustalono na 485 zł. DMA-301 objęty jest dwuletnią gwarancją.