Prestigo PMSG1

Prestigo to międzynarodowa firma której kwatera główna obecnie mieści się na Cyprze. Mogą się pochwalić szerokim asortymentem sprzętu, nie tylko komputerowego, mając w swojej ofercie m.in. takie akcesoria jak myszki, dyski, słuchawki czy nawet cyfrowe ramki. Pośród ich produktów pojawiła się nowa myszka PMSG1, która została stworzona z myślą o graczach.

Funkcjonalnie myszka jest zadowalająca. Laserowy czujnik pozwala zachować zadowalającą wydajność, dzięki czemu nie powinno być większych problemów z impulsywnymi ruchami. Oferuje również zmianę rozdzielczości pomiędzy 90 a 5040 DPI nawet w środku gry (co już jest standardem dla myszek dedykowanych), oszczędzając nam wizyty do pulpitu w środku gry w celu zmian.

Ciekawym rozwiązaniem jest natomiast kółko, które pozwala nam przewijać nie tylko w pionie, ale również w poziomie.

Mysz posiada 7 przycisków do których możemy przypisać różne funkcje za pomocą software’u przeznaczonego do niej (np. zmiana DPI). Możemy również zapisać te ustawienia na 7 profilach, dzięki czemu mamy dostęp do własnych konfiguracji bez potrzeby ponownego ustawiania wszelkich parametrów.

Kolejną interesującą funkcją jest możliwość dostosowania wagi myszki do własnych potrzeb, za pomocą maksymalnie dwóch z 6 dołączonych ciężarków. Co pozwoli na jeszcze większe możliwości dostosowania myszki.

Dostajemy również dwie dostawki pod mały palec, jedną całkowicie wklęsłą a drugą z wypukłością co pozwoli nam wyregulować sprzęt jeszcze bardziej.

Mysz ta jest sprzętem ze średniej półki, w żaden sposób nie rewolucjonizując tego co jest już dostępne, ale też tego w żaden sposób nie psując. Posiada również bardzo przystępną cenę, można ją zakupić od 130zł w trzech różnych wariantach kolorystycznych (czerwona, szara oraz żółta).