Pretec - kuloodporny pendrive

Tajwańska firma Pretec poinformowała o wprowadzeniu do swojej oferty nowego modelu pendrive'a - i-Disk BulletProof. Urządzenie jest - zgodnie z nazwą - kuloodporne, z powodzeniem ma też znieść wszelkie inne urazy mechaniczne, zatopienie i pożar.

Przedstawiciele Pretec tłumaczą, iż pendrive zaprojektowany został głównie z myślą o żołnierzach - pamięć jest (wedle zapewnień producenta) wodoodporna, całkowicie niepalna, odporna na działanie wysokich temperatur, a także wszelkiego rodzaju urazy mechaniczne - w tym nawet bezpośrednie trafienie kulą. Pendrive wyposażony został w tym celu w podwójną metalową obudowę.

Urządzenie jest także zabezpieczone przed innymi zagrożeniami - np. niepowołanym dostępem do zapisanych na nim danych. W pakiecie oprogramowania dołączonym do i-Disk BulletProof użytkownik znajdzie m.in. aplikację do szyfrowania danych, blokowania hasłem dostępu do plików oraz specjalną aplikację, która zablokuje dostęp do pendrive'a w przypadku umieszczenia go w porcie USB komputera innego niż "pecet" właściciela karty (jest to zabezpieczenie opcjonalne).

Pendrive dostępny będzie w kilku wersjach, różniących się pojemnością - od 32 MB do 2 GB. W sklepach urządzenie powinno pojawić się w najbliższych tygodniach.

Więcej informacji znaleźć można na stronie producenta.