Prey 2 - inspiracją Mirror's Edge

Jako donosi serwis Gamereactor, twórcy Prey 2 przy tworzeniu tej produkcji inspirowali się takimi tytułami jak Mirror's Edge, Mass Effect, Riddick czy Blade Runner. Na ostateczny efekt przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Prey 2 opowiada nam o przygodach szeryfa, Killiana Samuelsa. Człowiek ten posiada pewne unikalne zdolności umożliwiające mu pokonywanie przeszkód w sposób podobny do tego, jaki charakteryzował główną bohaterkę gry Mirror's Edge.

Twórcy obiecują też otwarty świat, w którym będziemy mogli wchodzić w interakcję z różnymi obiektami. Co więcej, poziomy obfitować mają w wiele zacienionych miejsc, które ułatwią nam zaskakiwanie i atakowanie naszych przeciwników.

Zobacz również:

  • Far Cry 6 – premiera, rozgrywka, wymagania. Wszytko co musisz wiedzieć [06.09.2021]

Graczy nie ominie także kilka rozczarowań. W Prey 2 nie będziemy mieli możliwości skorzystania z trybu multiplyer. Co więcej, gra nie wyświetli obrazu w trybie stereoskopowym. Brak wsparcia dla Kinecta czy PlayStation Move to również całkiem spory minus.

Prey 2 ma się ukazać na PC, PlayStation 3 oraz konsolę Xbox 360. Dokładna data premiery nie została jeszcze ustalona. Obecnie wiadomo jedynie, iż będzie to rok 2012.

Zapraszamy do obejrzenia zapowiedzi gry Prey 2: