Prey 2 pojawi się w 2012

Bethesda Softworks potwierdziła plany wydania gry Prey 2. Za jej stworzenie odpowiedzialni są twórcy pierwszej części, czyli Human Head Studios. Gra ma korzystać z silnika id Software, a ukaże się na PS3, Xbox 360 oraz komputerach PC.

Pierwszy Prey został stworzony na silniku Dooma 3. Jego kontynuacja również skorzysta z technologii id Software. Jej przygotowaniem zajmą się ci sami ludzie, co częścią pierwszą, czyli studio Human Head znane również z gry Rune.

Prey ukazał się w 2006 roku i od tamtego czasu studio Human Head nie wydało żadnego innego tytułu. O kontynuacji gry zaczęto głośno wspominać, gdy ZeniMax, będące właścicielem Bethesda Softworks oraz id Software, zdobyło prawa do jej wydania. Jednak już od 2006 roku pojawiały się informacje o tym, że trwają prace nad Prey 2.

Gra ma zostać wydana 2012 roku, a dostępna będzie na PlayStation 3, Xbox 360 oraz na komputerach PC. Prey 2 ukaże się w serwisie Games for Windows. Jeśli gra utrzyma poziom znany z jej pierwszej część, to fani klasycznych FPS-ów, zawierających jednak sporo świeżych pomysłów, powinni być bardzo zadowoleni.

Prey 2 ma ponownie przenieść graczy do świata łączącego science-fiction i mitologię Indian. Producenci zapowiadają szybką rozgrywkę w otwartym i obcym otoczeniu. Studio Human Head, które nieraz pokazywało swoje umiejętności oraz wysokiej klasy technologia id Software pozwalają na wyrobienie sobie sporych oczekiwań, co do tego tytułu.