Prey 2 wciąż na chodzie - premiera dopiero w 2013 r.

Całkiem niedawno, po Sieci krążyło mnóstwo plotek sugerujących, że Bethesda z bliżej nieokreślonych przyczyn wyrzuciła Preya 2 ze swojej taśmy produkcyjnej. Sequel świetnego FPS-a od Human Head Studios - choć reprezentował zupełnie odmienny styl rozgrywki od poprzednika - zapowiadał się na kawał solidnego kodu. I wiecie co? Całe szczęście, że owe pogłoski nie okazały się prawdą.

Banner

Wydawca przygotował specjalne oświadczenie, w którym jasno określił, że Prey 2 wciąż znajduje się w produkcji, aczkolwiek jego premiera została przesunięta na przyszły rok. Bethesda tłumaczy tak spory poślizg tym, iż przez ostatni rok prace nad tytułem nie przynosiły satysfakcjonujących efektów i gra obecnie nie może pochwalić się wymaganą jakością.

Żałujemy, że zawiedliśmy naszych fanów, gdyż Prey 2 zapowiadał się bardzo obiecująco. Sporo zainwestowaliśmy w jego produkcję, aby spełnić oczekiwania graczy. Naszym celem jest dostarczać gry AAA, które jakościowo zadowolą konsumentów, nawet kosztem terminu wydania. - tłumaczy przedstawiciel Bethesdy.

Zobacz również:

  • Starfield - data premiery, wymagania, gameplay. Sprawdź, co już wiemy o nowym RPG od Bethesdy

W odróżnieniu od pierwszej odsłony Prey, kontynuacja pozwala graczowi na dowolną eksplorację otwartego świata, gdzie jako galaktyczny łowca głów poluje na obcych. Poniżej, w ramach przypomnienia, zamieszczam demonstrację gry z zeszłorocznych targów E3 w Los Angeles.