Prey, czyli Indianie i morderczy kosmita. Nowy Predator szaleje na trailerze

Prey już wkrótce wyląduje na platformie Hulu, a do sieci trafiła właśnie pierwsza dłuższa zapowiedź filmu. Jednak czy na pewno zachęca ona do obejrzenia nowej odsłony opowieści o kosmicznym łowcy?

fot. Hulu

Predator to jeden z najsłynniejszych filmów akcji lat 80. Kampowy, przerysowany i komicznie brutalny bawi również po latach – wielka w tym oczywiście zasługa niezastąpionego Arnolda Schwarzeneggera. Kultowa produkcja doczekała się kilku sequeli i upiornego cross-overa Obcy kontra Predator, gdzie mogliśmy obserwować starcie dwóch kosmicznych drapieżników. Już wkrótce do uniwersum Predatora dołączy film platformy Hulu. Produkcja opowie o wydarzeniach z dalekiej przeszłości – akcja będzie rozgrywać się w Ameryce Północnej przed przybyciem Krzysztofa Kolumba. Bohaterami będą zaś rdzenni mieszkańcy kontynentu, którzy staną oko w oko z krwiożerczym najeźdźcą z kosmosu.

Pierwszy trailer Prey właśnie trafił do sieci:

Wiadomo już, że główną bohaterką serialu będzie Naru (Amber Midthunder), dziewczyna z plemienia Komanczów, która pragnie sprawdzić się jako łowczyni. Nie spodziewa się jednak, że to ona okaże się zwierzyną, na którą zapoluje kosmiczny drapieżnik.

Zobacz również:

  • Recenzja: Prey – nowy Predator od Disney+ to prawdopodobnie najgorszy film tego roku [RECENZJA]
  • Opowieść podręcznej 5 - wszystko, co wiemy. Premiera, fabuła, obsada i inne

Serial na ten moment prezentuje się dość kameralnie – trailerze możemy zobaczyć przede wszystkim prerie i lasy – co oczywiście nie musi być wadą, biorąc pod uwagę to, jak wyglądał Predator z 1987 roku. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu pewnej nieporadności twórców. Dość dziwne wrażenie sprawia też perfekcyjny angielski rdzennych Amerykanów – najwyraźniej twórcy filmu woleli nie ryzykować ze wprowadzaniem zbyt dużych ilości języka Komanczów.

W predatora wcieli się Dane DiLiegro. W filmie w większości udział wzięli aktorzy rdzennego pochodzenia, w tym Amber Midthunder, Dakota Beavers, Stormee Kipp, Michelle Thrush i Julian Black Antelope.

Film reżyseruje Dan Trachtenberg, który na swoim koncie ma już prace nad odcinkami The Boys czy Black Mirror, a także stworzył 10 Cloverfield Lane.

Czy uda się mariaż Predatora i rodowitych mieszkańców Ameryki? Ja mam pewne wątpliwości. Prey na platformę Hulu i Disney Plus trafi już 5 sierpnia.