Prezent od Forda

Firma Ford zamierza rozdawać pracownikom zestawy komputerowe, aby poszerzyć ich znajomość informatyki.

Ford Motor poinformowała, iż każdy pracownik zatrudniony w przedsiębiorstwie będzie mógł otrzymać kompleksowy zestaw komputerowy i dostęp do Internetu, płacąc za to jedynie 5 USD miesięcznie. Chętni do skorzystania z oferty otrzymają desktopy wyposażone w procesory Celeron 500 MHz, 64 MB RAM, 4,3 GB dysk twardy oraz modem, monitor i kolorową drukarkę. Ponadto firma udostępni każdemu pracownikowi dwa konta poczty elektronicznej i 10 MB przestrzeni na serwerze WWW.

Szef Forda, Jac Nasser, stwierdził, iż wprowadzenie programu stało się konieczne, gdyż technologie informatyczne, a ostatnio szczególnie internetowe, wywierają coraz większy wpływ na przemysł motoryzacyjny. "Chodzi przede wszystkim o ludzi, o to, aby nasi pracownicy umieli się posługiwać technologiami informatycznymi. Umiejętności takie będą konieczne do sprawnego funkcjonowania w gospodarce przyszłości" - powiedział Jim Yost z biura prasowego Forda.

Wiadomo już, iż sprzęt dla motoryzacyjnego giganta dostarczy Hewlett-Packard, a dostęp do Internetu zapewni MCI WorldCom. Wdrażanie oferty (na początku jedynie w USA) rozpocznie się już na początku kwietnia tego roku.

Więcej informacji: www.informationweek.com