Prezent od Microsoftu, czyli 20 GB w SkyDrive dla użytkowników Windows Phone 8

SkyDrive to chmura będąca konkurecją dla Dropboksa i Google Drive. Jest stale promowana wśród konsumentów poprzez ścisłą integrację z pakietem Office oraz systemami Windows 8.1 oraz Windows Phone 8. Oprócz tego Microsoft stara się zachęcić użytkowników do porzucenia na jej rzecz rozwiązań konkurencji poprzez rozdawanie dodatkowych gigabajtów na przechowywanie danych.

Chmury na pliki stają się coraz popularniejsze. Użytkownicy mogą trzymać dzięki nim swoje dane nie tylko fizycznie na urządzeniach, ale także na zewnętrznych serwerach. Dedykowane oprogramowanie samo przy tym dba o to, aby użytkownik korzystał zawsze z najnowszej wersji swojego pliku, niezależnie od tego, z którego urządzenia korzysta.

Aby taka chmura miała sens, konieczne jest aby na serwerze dostępne było wystarczająco dużo miejsca. Każdy z większych graczy na tym rynku zachęca użytkownika darmowymi gigabajtami, a za dodatkową pojemność pobiera opłaty. Nie inaczej jest w przypadku SkyDrive od Microsoftu, ale gigant z Redmond postanowił na święta obdarować swoich użytkowników dodatkowymi 20 gigabajtami.

Zobacz również:

  • Legion Play, czyli przenośna konsola do gier z Androidem od Lenovo
  • Xbox Series X - gdzie kupić konsolę? Zestawienie najlepszych ofert [18.10.2021]
Prezent od Microsoftu, czyli 20 GB w SkyDrive dla użytkowników Windows Phone 8

Użytkownicy SkyDrive domyślnie mają bezpłatne 7 gigabajtów przestrzeni na dane, a niektórzy starsi stażem użytkownicy mają go nieco więcej. Od teraz jednak użytkownicy smartfonów z systemem Windows Phone mogą cieszyć się dodatkowymi 20-ma gigabajtami zupełnie za darmo przez najbliższy rok.

Aby uzyskać bonus należy być użytkownikiem systemu Windows Phone i odebrać wiadomość e-mail od Microsoftu przed 31 stycznia. Dodatkową przestrzeń na dane można wykorzystać do przechowywania zdjęć, dokumentów Office i dowolnych innych plików.