Prezenty dla pociech


Apple iPod nano

Informacje Apple IMC Poland,http://www.apple.com.pl Cena 700 zł

To nieco odświeżona wersja popularnego grajka Apple'a, wyposażona w większy, 2-calowy wyświetlacz TFT LCD o rozdzielczości 320x240 pikseli, wbudowany akumulator oraz douszne słuchawki. Wygląda i działa świetnie oferując odtwarzanie plików MP3, AAC, filmów oraz przeglądanie zdjęć. Działa ponad 30 godzin na bateriach. Interfejs został całkowicie spolszczony, co znacznie ułatwia wybieranie poszczególnych opcji.

Do wyboru mamy pięć wersji kolorystycznych: czarną, różową, białą, zieloną i niebieską. Dodatkowo iPod nano zawiera trzy gry: "Vortex", "iQuiz" i "Klondike". Obsługa za pomocą dotykowego koła jest banalnie prosta, a firma na tyle rozpoznawalna, że z pewnością będzie to prezent funkcjonalny i do tego wart pokazania kolegom.

Trust Predator GM-3500R

Informacje Trust,http://www.trust.com Cena 250 zł

Trust Predator GM-3500R

Trust Predator GM-3500R

Ta najnowsza kierownica firmy Trust jest idealna na prezent dla nastolatka, który lubi ścigać się po wirtualnych bezdrożach w symulowanych wyścigach samochodowych na komputerze. Trust Predator GM-3500R wyposażony jest w koło sterowe, dwa pedały (gaz, hamulec) oraz sekwencyjną skrzynię biegów (skrzydełka wmontowane w kolumnę kierownicy). Koło sterowe wyłożone jest gumą, więc nie ślizga się w rękach.

Mechanizm sprzężenia zwrotnego Force Feedback odwzorowuje nie tylko drgania, ale również siły kierunkowe działające na kierownicę. Nastolatkowi taki model w zupełności wystarczy, oferując o wiele wygodniejsze sterownie wirtualnym bolidem niż klikanie w klawisze klawiatury. Kierownicę podłączamy do portu USB. Mechanizm sprzężenia zwrotnego wymaga podłączenia dodatkowego zasilacza, który znajduje się w zestawie.

BNI PC PS2 Keyboard and Desktop Organizer

Informacje BB Tradesales Cena 24,99 funta

Z pozoru zwykła klawiatura, podobna do wielu innych - ale to tylko złudzenie. Urządzenie jest też nietypowym... przybornikiem na najróżniejsze drobiazgi. Za jego pomocą łatwo można zapanować nad biurkowym bałaganem.

Działaniem i wyglądem BNI PC PS2 Keyboard and Desktop Organizer nie różni się od zwykłych, standardowych klawiatur używanych w komputerach PC - ma wszystkie standardowe funkcje i przyciski.

Jednak wystarczy ją otworzyć, a naszym oczom ukaże się sporych rozmiarów przybornik, w którym to można przechowywać długopisy, płyty CD/DVD i mnóstwo innych stale niezbędnych drobiazgów.

Urządzenie korzysta ze standardowego gniazda PS2 i nie jest grubsze od zwykłych klawiatur.

Picasso

Informacje Mediamarketing Sp.J.,http://www.mediamarketing.com.pl Cena 399 zł

Picasso

Picasso

Szukasz czegoś, co będzie przywoływać wspomnienia - twoje lub osoby, którą obdarujesz? Jednym z ciekawszych prezentów może być cyfrowa ramka do zdjęć Picasso firmy AIPTEK.

Za jej pomocą na 7-calowym ekranie LCD odtworzysz w formie pokazu slajdów zdjęcia JPEG z wakacji, uroczystości rodzinnych, portrety bliskich ci osób. W ten sposób będziesz mieć je stale obok siebie, a nie ukryte gdzieś w starym albumie. Dodatkowo ramka odtworzy również film w formacie MOV oraz dźwięk MP3. AIPTEK daje na nią dwuletnią gwarancję.

Producent oferuje również model Monet z ekranem 8-calowym o rozdzielczości 800x480 (jest też wersja z Bluetooth) oraz Da Vinci z ekranem aż 10,2-calowym.

ApriPoco - salonowy asystent od Toshiby

ApriPoco - salonowy asystent od Toshiby

ApriPoco - salonowy asystent od Toshiby

ApriPoco ma 21 cm wysokości i przypomina skrzyżowanie kury z pokemonem. Najnowszy produkt Toshiby nie ma jednak nic wspólnego ani z drobiem, ani z zabawką dla dzieci. To domowy robot, którego zadaniem jest ułatwienie użytkownikowi sterowania sprzętem elektronicznym.

ApriPoco został skonstruowany z myślą o osobach mających w domu dużą liczbę różnych pilotów zdalnego sterowania. Po pierwszym uruchomieniu robot rejestruje wszystkie sygnały podczerwone, emitowane podczas korzystania z pilota. Kiedy natrafi na sygnał, którego jeszcze nie zna, pyta po japońsku "co robisz?". Następnie zapamiętuje odpowiedź oraz powiązaną z nią akcję - dzięki temu, gdy użytkownik następnym razem będzie chciał na przykład włączyć telewizor, wystarczy, że powie "włącz telewizor", a ApriPoco sam wyśle odpowiedni komunikat do TV.

Oczywiście, funkcjonalność ApriPoco nie ogranicza się tylko do obsługiwania telewizora - podczas pokazu przeprowadzonego przez Toshibę robot sterował również lampą oraz systemem klimatyzacji.

Firma zapewnia, że zamierza wprowadzić robota na rynek. Niestety, na razie nie wiadomo, kiedy to nastąpi.