Prezes AMD zapowiada koniec ery netbooków?

Podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym AMD, uzyskanym w czwartym kwartale rozliczeniowym, prezes tej firmy odniósł się do kwestii przyszłości netbooków. W jego przekonaniu różnice między notebookami a netbookami będą się zacierały. Czy mamy zatem do czynienia z końcem ery netbooków?

Prezes AMD, Dirk Meyer, podczas konferencji poświęconej wynikom finansowym uzyskanym w czwartym kwartale wypowiedział się na temat przyszłości netbooków. W jego przekonaniu różnica między notebookami a netbookami ulegnie zatarciu. Uzyskana zostanie pełna ciągłość oferty zarówno pod względem ceny produktów, jak i ich rozmiarów.

Dirk Meyer sugeruje, że netbooki dostępne obecnie na rynku stanowią rodzaj kompromisu. Klienci godzą się na utratę części potencjału komputerów PC w zamian za uzyskanie atrakcyjnej ceny. Spadek wydajności dotyczy w szczególności grafiki. Istotny jest też mniejszy potencjał w zakresie multimediów. Z drugiej strony osoby, które potrzebują wydajnego komputera o niewielkich rozmiarach muszą liczyć się z wydatkiem grubo przekraczającym poziom tysiąca USD.

Istniejącą lukę między netbookami a notebookami wypełnią ultraprzenośne komputery oparte o platformę AMD o nazwie Yukon. Zachowają one atrakcyjną cenę, a jednocześnie będą znacznie wydajniejsze od netbooków.

Czas pokaże czy wypełnienie luki, o której wspomina prezes AMD rzeczywiście skłoni firmy i użytkowników do porzucenia terminu netbook. Jakie jest Wasze zdanie na temat? Napiszcie o tym w komentarzach.

Zobacz też:

AMD notuje kolejną stratę

Ranking PC World.pl - netbooki

Ranking PC World.pl - notebooki