Prezes Apple spotka się z prezydentem USA. Chodzi o CSAM?

Tim Cook spotka się z Joe Bidenem. Panowie rozmawiać będą na temat cyberbezpieczeństwa. Czy poruszona zostanie kwestia skanowania zdjęć?

Prezes Apple dołączy do spotkania największych dyrektorów technologicznych w spotkaniu dotyczącym cyberbezpieczeństwa razem z prezydentem USA - Joe Bidenem.

Tim Cook
Źródło: Apple.com

Tim Cook

Źródło: Apple.com

Zjazd najważniejszych osób zajmujących się nowymi technologiami odbędzie się w przyszłym tygodniu.

Zobacz również:

  • Najlepsze promocje na iPhone - zobacz atrakcyjne oferty [Aktualizacja 26.09.2021]
  • Tim Cook jednym z najbardziej wpływowych ludzi 2021 roku!
  • To nie koniec kłopotów Huawei? Rząd USA chce kolejnych sankcji!

Według Bloomberga na niedługo przed rozpoczęciem spotkania swoją obecność potwierdził prezes Apple - Tim Cook. Firma ostatnimi czasy jest pod ostrzałem badaczy zajmujących się cyberbezpieczeństwem. Wszystko ze względu na nową funkcję skanowania zdjęć w celu zapobiegania dziecięcej pornografii. Rozwiązanie to trafi do systemów operacyjnych produkowanych przez Apple jesienią tego roku.

Na zjeździe poruszona zostanie kwestia działań firm prywatnych w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego. Prezydent USA zdecydował się na organizację spotkania po wzroście ataków w ubiegłym roku. Wszystko ma związek z przejściem na pracę zdalną, która uwidoczniła luki w zabezpieczeniach aktualnie wykorzystywanych systemów.

Obok Tima Cooka z prezydentem USA rozmawiać będzie Satya Nadella z Microsoftu oraz szefowie Amazonu, IBM i JP Morgan.