Prezes Nintendo: Wii U będzie kosztować ok. 250 dolarów

Satoru Iwata, prezes Nintendo, poinformował o tym, że Wii U ma kosztować 20 tysięcy jenów w momencie premiery (ok. 250 dolarów/675 zł). Nowa konsola od Nintendo ma zadebiutować w przyszłym roku. Niedawno Wii U zostało zaprezentowane na targach E3.

Iwata podał taką informację, udzielając wywiadu dla japońskiej gazety The Nikkei. Cena dotyczy oczywiście japońskiej premiery najnowszej konsoli ze stajni Nintendo.

Cena w przeliczeniu na złotówki jest bardzo atrakcyjna. Jednak wątpliwe aby cena w Polsce kształtowała się w podobnej okolicy cenowej. Praktyka pokazuje, że najnowsze konsole sprzedawane w Europie są o wiele droższe aniżeli w Japonii. Ponadto Nintendo nie reguluje cen w Europie, więc leżą one w gestii sprzedających.

Tak było w przypadku konsoli 3DS, która w momencie japońskiej premiery kosztowała 25 tys.jenów (ok. 840 zł) a sklepy w Europie sprzedawały ją za 249,99 euro.

Informacje podawane przez prezesa Nintendo nie mają jeszcze znamion oficjalnego oświadczenia. Nie ujawniono bowiem oficjalnej ceny Wii U.