Prezydent Iranu bloguje

Prezydent Iranu Mahmoud Ahmedinedżad rozpoczął prowadzenie swojego bloga. "Osobiste notatki Mahmouda Ahmedinedżada" można przeczytać pod adresem www.ahmadinejad.ir. Prezydent w swoich pierwszych wpisach chwali rewolucję i oddaje cześć "tysiącom męczenników", których ofiara umożliwiła powstanie Islamskiej Republiki Iranu.

Blog prowadzony jest w języku farsi (perski używany w Iranie), dostępna jest też jego wersja anglo- i arabskojęzyczna. W przygotowaniu jest też wersja dla użytkowników języka francuskiego.

Ahmedinedżad zdradza niewiele szczegółów na temat swojego życia prywatnego. Wspomina jedynie swoje dzieciństwo, które spędził jako dziecko kowala oraz egzaminy na uniwersytet, gdzie został przyjęty na wydział inżynierii.

O swojej wczesnej aktywności politycznej napisał jedynie: "trzy lata przed rewolucją byłem zaangażowany w pewne działania przeciwko nielegalnemu reżimowi monarchistycznemu, który był klientem i marionetką USA i Wielkiej Brytanii". Nie zapomniał również o skrytykowaniu USA za wspieranie Iraku w wojnie przeciwko Iranowi.

Więcej informacji: www.ahmadinejad.ir.