Prezydent Kaczyński podziwia portugalską technologię

W warszawskim Muzeum Techniki otwarto wystawę nowinek technologicznych opracowanych przez portugalski przemysł. Pierwszymi zwiedzającymi byli dziś prezydenci Polski i Portugalii.

Rozwiązania technologiczne prezentowane na wystawie obejmują produkty skierowane do biznesu, instytucji rządowych, rozrywki i domu. Swe propozycje przedstawiły największe w branży firmy z Portugalii.

Przybyli prezydenci, Lech Kaczyński i Anibal Cavaco Silva, oglądali ekspozycje najróżniejszych rozwiązań. Dotyczyły one m.in. służby zdrowia, wczesnego ostrzegania o pożarach lasów, zastosowań w mediach czy usprawnienia dla domu. Nie mogło zabraknąć także konsumenckich technologii mobilnych.

Największe zainteresowanie zebranych budził jednak niemal holograficzny monitor. Obraz wyświetlany na szklanej płycie generowany był przez projektor. Obsługa menu prezentowanej treści odbywała się za pomocą poruszania palcem.

Zwiedzanie wystawy przez VIPów trwało niecałe 15 minut. W czasie tej krótkiej wizyty prezydent portugalii przedstawiał poszczególne rozwiązania prezydentowi Kaczyńskiemu. Oczywiście wszystko odbywało się pod czujnym okiem prasy i oficerów Biura Ochrony Rządu.

Wystawa w Muzeum Techniki Pałacu Kultury czynna jest dla zwiedzających jeszcze do 7 września.

Więcej w materiale wideo.


Zobacz również