Prince of Persia 2 - pierwsze informacje i screenshoty

Firma Ubisoft oficjalnie zapowiada wydanie kontynuacji odświeżonej wersji kultowego przeboju sprzed lat 'Prince of Persia: The Sands of Time'. Gra powstaje w montrealskim studio Ubisoftu, a jej roboczy tytuł to 'Prince of Persia 2'.

Do końca marca br. na całym świecie sprzedano ponad 2,4 miliona egzemplarzy gry Prince of Persia: The Sands of Time. Nic więc dziwnego, że Ubisoft postanowił wykorzystać udany powrót 'Księcia' i planuje kolejną edycją gry.

"Prince of Persia The Sands of Time był jedną z najlepiej ocenianych gier ubiegłego roku." - powiedział Yves Guillemot, prezes firmy Ubisoft, "Zamierzamy wykorzystać ogromny potencjał drzemiący w serii, i dryga odsłona zawładnie entuzjastami przygodowych gier akcji na dobre" – dodaje Yves Guillemot.

W drugiej odsłonie gry tytułowy 'Książe' będzie musiał zmierzyć się z mieszkańcami przeklętej wyspy, która jest 'źródłem najgłębszych ludzkich lęków'. Wydawca zapowiada, że w Prince of Persia 2 pojawi się nowy system potyczek wprowadzający m.in. nowe techniki i style walki. W grze pojawi się również szereg nowych rodzajów broni, również takie, które w połączeniu z innymi dadzą dodatkową siłę ataku.


Zobacz również