Prince of Persia 3 - szczegóły i screenshoty

Ubisoft oficjalnie potwierdził, że znajdująca się obecnie w produkcji trzecia odsłona przygód perskiego księcia - "Prince of Persia 3" (tytuł roboczy) - trafi do sklepów jeszcze w tym roku. Gra zostanie wydana w wersjach na komputery PC oraz konsole GameCube, Xbox i PlayStation 2. Wydawca zdradził również pierwsze szczegóły na temat fabuły gry i rozgrywki oraz udostępnił pierwsze zrzuty ekranowe z gry.

Prince of Persia 3 - panorama Babilonu

Prince of Persia 3 - panorama Babilonu

Po ciężkich walkach na Wyspie Czasu, Prince of Persia wraca do Babilonu ze swoją ukochaną - Kaileeną. Marzący o odpoczynku i spokojnym życiu książę zastaje jednaka swoje królestwo pogrążone w krwawych walkach, które doprowadziły do przejęcia w nim władzy przez jego wrogów. Tuż po powrocie do Persji książę i jego ukochana zostają pojmani. Zdając sobie sprawę z beznadziejności sytuacji w jakiej się znaleźli, Kaileena postanawia poświęcić się, aby ratować księcia i uwalnia ogromne moce ukryte w artefakcie Piaski Czasu. Książe ucieka i rozpoczyna na ulicach miasta życie wyklętego uciekiniera. Wkrótce zdaje sobie również sprawę, że w jego głowie pojawiła się nowa jaźń wykreowana przez przeszłe wojny - zabójczy, Mroczny Książe, którego duch przejmuje nad nim kontrolę.

Prince of Persia 3 - książe wlaczy z demonem

Prince of Persia 3 - książe wlaczy z demonem

Podczas rozgrywki będziemy mogli korzystać jednocześnie z umiejętności i broni obu wcieleń Księcia, które różnią się nie tylko stylem walki, ale także postawą. Wykorzystując dostępny w grze nieskrępowany model walki gracze będą mogli stworzyć własny, oryginalny styl walki, aby skutecznie niszczyć swoich wrogów. Warto dodać, że w trzeciej odsłonie gry zostaną wprowadzone nowe umiejętności i ciosy rodem ze skradanek, które pozwalają atakować naszych wrogów po cichu z zaskoczenia i zabijać ich jednym ciosem.

Wraz z informacjami o grze UbiSoft udostępnił 4 screenshoty oraz sekwencję 5 kadrów z gry, prezentującą animację ataku z zaskoczenia. Wydawca uruchomił też stronę poświęconą grze - znajdziemy tam jednak tylko wizerunek księcia obrazujący jego nową, schizofreniczną osobowość. Po raz pierwszy gra zostanie zaprezentowana podczas tegorocznych targów E3.

Prince of Persia 3 - sekwencja srenneshotów 5 kadrów z gry, prezentująca animację ataku z zaskoczenia

Prince of Persia 3 - sekwencja srenneshotów 5 kadrów z gry, prezentująca animację ataku z zaskoczenia


Zobacz również