Privacy Winner - prywatność gwarantowana

Privacy Winner dba o ochronę prywatności użytkownika, pomagając mu znajdować i usuwać z komputera wszelkie pozostałości po korzystaniu zarówno z Internetu, jak i popularnych aplikacji - biurowych, multimedialnych, narzędziowych.

Obsługa Privacy Winnera nie jest skomplikowana. Najpierw, w sekcji Security zaznaczasz na liście pozycje, które chcesz wyczyścić i uruchamiasz odpowiednią akcję. Możesz przeprowadzić szybki, automatyczny proces usuwania lub z wcześniejszym przeskanowaniem i dodatkową selekcją.

Privacy Winner  - prywatność gwarantowana

Privacy Winner

Pierwszą pozycją na liście jest historia i pamięć podręczna Windows. Tu znajdują się takie elementy, jak: historia ostatnio otwieranych dokumentów, pliki tymczasowe, pliki aktualizacyjne Windows, połączenia sieciowe, zadania dla drukarek itp. W sumie 27 pozycji przechowujących historie różnych operacji wykonywanych na komputerze.

Zobacz również:

  • Android 14 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [27.03.2022]
  • Najlepszy antywirus na Androida - przegląd antywirusów na system Android 2023

W podobny sposób możesz usuwać ślady pozostawiane przez przeglądarki internetowe (Internet Browsing History). Program obsługuje Internet Explorera, Firefoksa, Operę i Netscape Navigatora (zamiast tej ostatniej, praktycznie już nieużywanej przeglądarki, powinna raczej być Chrome lub Safari). Najwięcej opcji "czyszczących" jest dla Internet Explorera, ale i trzy pozostałe przeglądarki można szybko wyczyścić z historii, ciasteczek, haseł, zapamiętanych pobrań czy plików pamięci podręcznej (cache).

Kolejne kategorie aplikacji obsługiwanych przez Privacy Winnera to: komunikatory (ICQ, Yahoo Instant Messager, MSN), programy z pakietu MS Office, programy multimedialne (Winamp, Windows Media Player, Real Player, QuickTime, DivX Player, ACDSee), programy do wymiany plików (Azureus, BitTorrent, µTorrent, LimeWire, BitComet), klienty pocztowe (Thunderbird, Eudora, PocoMail, IncrediMail)i inne (Adobe Acrobat, odtwarzacz/wtyczka Flash, Google Desktop Search).

Privacy Winner może także usuwać zbędne i zdublowane pliki (sekcja Junk) oraz wymazywać określone pliki lub katalogi (sekcja Shredder). "Niszczarka" pracuje w trzech trybach: szybkim (jednokrotne nadpisywanie usuwanych danych), bezpiecznym (trzykrotne nadpisywanie) i gruntownym (siedmiokrotne nadpisywanie).

W sekcji Settings jest dostępny harmonogram zadań, dzięki któremu czyszczenie systemu może odbywać się automatycznie w zdefiniowanych odstępach czasu.

Do wad programu trzeba zaliczyć zbyt małą ilość obsługiwanych programów (oprócz Chrome i Safari brakuje np. pakietu OpenOffice.org., szeregu popularnych odtwarzaczy muzycznych i filmowych, przeglądarek graficznych) oraz brak wersji polskiej. Poza tym w ustawieniach przydałyby się opcje do precyzyjnego ustalania co ma zrobić program w razie napotkania określonych rodzajów plików.

Privacy Winner to szybki i łatwy sposób na wyczyszczenie komputera ze śladów działalności, ale obsługuje zbyt mało programów i wymaga szeregu drobnych udoskonaleń.

Informacje: www.privacywinner.com

Cena: freeware

Pobierz: Privacy Winner 4.5.6.4