Pro Evolution Soccer 2011 na 3DS - recenzja

Jeśli poszukujesz gry piłkarskiej na konsolkę 3DS, to ten tytuł jest na chwilę obecną jedynym możliwym wyborem. Na szczęście jednak Pro Evolution Soccer 2011 3D posiada kilka dobrych cech.

Pro Evolution Soccer, czcigodna seria ze stajni Konami, ma szansę zaistnieć na konsoli 3DS. Co ciekawe, przeniesienie tytułu Electronic Arts nie zostało wykonane na sam start konsoli i zdaje się, że PES 2011 3D jest jedyną sensowną grą piłkarską, jaka jest obecnie dostępna na nową platformę firmy Nintendo.

Pytanie w takim razie brzmi: czy fani piłki nożnej skoczą na głęboką wodę i wypróbują PES czy też poczekają przy linii bocznej na FIFĘ?

Zobacz również:

  • eFootball - wszystko, co powinieneś wiedzieć
  • PES 2022 - data premiery, tryby gry, nowości. Sprawdź, co wiemy [27.07.2021]
  • "Kopalnia", ale nie kryptowalut, a kart... FIFA Ultimate Team

Cóż, jeśli tęsknisz za solidną grą w piłkę nożną, na pewno nie będziesz rozczarowany poziomem Pro Evolution Soccer. Pewnie, że może nie ma w nim wszystkiego, co oferuje FIFA. Zwłaszcza jeśli chodzi o pełną rozpiskę licencjonowanych drużyn (jest kilka, ale nie wszystkie), jednak jako gra futbolowa jest bardzo solidnym tytułem.

Wizualnie PES prezentuje się doskonale. Grafika jest bardzo szczegółowa, ruchy graczy płynne, a ich animacja przekonująca. Jakość obrazu 3D jest dobra, co stanowi miłą niespodziankę. Efekt jest subtelny, oddaje wrażenie głębi i przestrzeni, bez sprawiania wrażenia wymuszonego jak ma to miejsce w niektórych grach.

Ogólnie Pro Evolution Soccer wygląda bardzo dobrze i sprawdza się całkiem nieźle przy długich sesjach. Co również zaskakuje, to wysoka jakość audio - dźwięk stereo został zaprezentowany naprawdę dobrze i, podobnie jak grafika, jest dość subtelny i jednocześnie efektywny. Również komentarz jest całkiem dobry - zapewnia pewną dawkę realizmu, jednak niektóre z tekstów są zbyt ogólne i ma się wrażenie, że ich zadaniem jest jedynie wypełnienie ciszy.