Pro Evolution Soccer 4 - kolejne szczegóły !

Studio Konami podało oficjalnie do wiadomości, że Pro Evolution Soccer 4, po raz pierwszy w historii cyklu, będzie oferował możliwość rozgrywek w ramach trzech pełnych lig narodowych.

Obok zespołów z ligi holenderskiej, o których informacje pojawiły się już wcześniej, w grze będą dostępne również wszystkie zespoły z ligi włoskiej i hiszpańskiej. Oznacza to, że gracze będą mogli grać tak znanymi drużynami jak Ajax Amsterdam, Juventus Turyn, czy Real Madryt. Oprócz 56 licencjonowanych drużyn ligowych w grze znajdzie się również ponad 50 reprezentacji narodowych.

'Pro Evolution Soccer 4' to kolejna odsłona popularnego symulatora rozgrywek piłkarskich, która oprócz zwiększonej ilości licencjonowanych drużyn i uaktualnionych składów wprowadza także sporo innych innowacji. Między innymi, po raz pierwszy w historii serii naszym zmaganiom na boisku towarzyszyć będzie sędzia. Jego obecność nie jest tylko zmianą kosmetyczną - będzie mieć znaczący wpływ na rozgrywkę dzięki rozbudowanemu systemowi sztucznej inteligencji arbitrów. Inną nowością będzie wprowadzenie zagrań charakterystycznych dla znanych piłkarzy, dzięki czemu staną się jeszcze bardziej rozpoznawalni. Poprawie ulegnie zarówno kontrola, jak i oprawa graficzna.

PES4 ukaże się na PC i PlayStation 2 już na jesieni tego roku.