Problem z dyskiem

Funkcja automatycznego pobierania uaktualnień programu Norton AntiVirus mogła powodować zawieszanie się komputerów wyposażonych w kontrolery dyskowe standardu ATA/66.

Firma Symantec poinformowała, że zawarta w pakiecie Norton AntiVirus funkcja automatycznego pobierania uaktualnień do tej aplikacji mogła powodować zawieszanie się komputerów. Symantec wprowadził LiveUpdate do swojego produktu, aby zautomatyzować instalowanie informacji o nowych wirusach. Użytkownicy aplikacji nie musieli więc nieustannie kontrolować witryny producenta, poszukując uaktualnień wirusowej bazy danych.

Funkcja LiveUpdate działała sprawnie do 30 czerwca tego roku, kiedy to po automatycznym uaktualnieniu programu Norton AntiVirus wielu użytkowników zaczęło informować o problemach ze sprzętem. Po pobraniu z Sieci i zainstalowaniu plików z "definicjami" nowych wirusów niektóre komputery zawieszały się podczas startu systemu.

Jak wyjaśnił Vincent Weafer, dyrektor Symantec AntiVirus Research Center, problem dotyczył jedynie systemu Windows 2000. Nowy skaner antywirusowy nie współpracował poprawnie z niektórymi kontrolerami dysków twardych standardu ATA-66. W ośrodku internetowym firmy Symantec dostępne są już szczegółowe instrukcje przywracania prawidłowej pracy komputerów zablokowanych w wyniku błędu funkcji LiveUpdate.

Więcej informacji: www.symantec.com/avcenter


Zobacz również