Problem z logowaniem w Windows 11. Winny Microsoft

Jeśli ktoś spodziewał się, że wraz z Windows 11 znikną problemy powodowane przez samego producenta, to kolejny powód do rozczarowania.

Fot.: D Olszewski/PC World

26 sierpnia 2022 roku ukazała się łatka KB5016691. Od tego czasu zaczęły do Microsoftu wpływać zgłoszenia od użytkowników, którzy ją wprowadzili, a potem dodali do systemu nowe konto użytkownika (przy wykorzystaniu konta MS) i nie mogli się na nie zalogować. Co interesujące - w przypadku kont istniejących już jakiś czas, taki problem na szczęście nie występuje.

Czy jest rozwiązanie tego problemu? Owszem - i tym razem nie jest to łatka. Jak się bowiem okazało, problem leży po stronie serwerów Microsoftu, które musiał mieć jakiś czas na zarejestrowanie nowego użytkownika konta Microsoftu - maksymalnie zajmuje to 24 godziny, jednak w praktyce potrzebne było kilkanaście-kilkadziesiąt minut. A brak możliwości logowania może występować tylko jeden raz - przy pierwszej jego próbie.

Zobacz również:

  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 11? [31.08.2023]
  • Gdzie najtaniej kupić oryginalny Windows 10? [31.08.2023]

Problem nie pojawia się, jeśli konto jest powiązane z domeną Active Directory. Opisane tu, powolne działanie rejestrowania kont ma zostać usprawnione jeszcze przed weekendem. Dlatego od poniedziałku na Windows 11 będzie można śmiało dodawać nowe konta.

Źródło: Microsoft, MS Power User


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: