Problem z myszką w grach na Windows 8.1 został już wyeliminowany

Graczy, którzy wykonali na przestrzeni ostatnich tygodniu aktualizację do Windows 8.1, spotkało niemiłe zaskoczenie. W przypadku niektórych gier nowa wersja systemu operacyjnego Microsoftu powodowała problemy z myszą, a skaczący kursor uniemożliwiał rozgrywkę. Na szczęście pojawiła się już aktualizacja systemu, która eliminuje ten problem, ale nie trafi ona do Windows Update i trzeba zainstalować ją ręcznie.

Krótko po udostępnieniu aktualizacji systemu Windows 8.1 w sieci pojawiły się głosy, że nowa wersja oprogramowania Microsoftu powoduje problemy. Gracze narzekali, że w niektórych grach mysz zaczęła dziwnie reagować, co objawiało się losowym skakaniem kursora po ekranie.

Ponieważ problem dotknął gry z gatunków FPP i TPP, w których precyzja jest naprawdę istotna, taki błąd skutecznie uniemożliwiał zabawę. Wystąpił on w wielu tytułach z serii Call of Duty i Counter-Strike, a także w opartych o silnik Source grach Half-Life 2 i Portal. Błędy wykryto również w Deus Ex: Human Revolution, Metro 2033 oraz najnowszej odsłonie Tomb Raidera.

Problem z myszką w grach na Windows 8.1 został już wyeliminowany

Windows 8.1

O problemie z obsługą myszy o wysokim wskaźniku DPI w nowej wersji systemu Windows 8.1 na łamach PC World już pisaliśmy. Opisaliśmy też wtedy sposób na obejście problemu, który polegało na uruchomieniu gier, w których mysz była niepoprawnie obsługiwana, w trybie zgodności z systemem Windows 8. Niestety nie sprawdzał się on w każdym przypadku.

Zobacz również:

  • Windows 11 - funkcje, które warto poznać
  • Poprawki dla systemów Windows czyli październikowy Patch Tuesday

Microsoft na szczęście szybko przygotował oficjalne uaktualnienie. Łatki pomagające graczom dostępne są od kilku dni do pobrania bezpośrednio z witryny Microsoftu - tutaj oraz tutaj. Mają one rozwiązać problem, z którym spotkali się gracze korzystający z systemu Windows 8.1 oraz, jak się okazuje Windows Server 2012 R2 w wersjach 32- i 64-bitowej. Łatki powinny instalować wyłącznie osoby, u których problem występuje. Nie dotyka on bowiem wszystkich graczy.

źródło: techspot.com