Problemów z Windows 10 2004 ciąg dalszy - błąd uniemożliwia instalację

Od wprowadzenia na rynek majowej aktualizacji Windows'a Microsoft w dalszym ciągu ma problem z poprawnym działaniem tej wersji systemu Windows 10.

Windows 10 2004 znany również jako May 2020 Update z pewnością nie jest najbardziej udaną aktualizację w historii firmy Microsoft.

Windows 10 na Microsoft Surface Laptop

Windows 10 na Microsoft Surface Laptop

Cofnijmy się na chwilę do początku maja 2020 roku. Własnie wtedy Microsoft oficjalnie wprowadził aktualizację Windows 10 2004 (May 2020 Update). Oprogramowanie na początku dostępne było za pośrednictwem narzędzia Media Creation Tool, a niedługo potem zaczęło być rozsyłane jako aktualizacja za pośrednictwem Windows Update. W tym samym czasie Microsoft zmuszony był wycofać aktualizację na własnych urządzeniach z rodziny Surface, które nie były w stanie działać pod kontrolą najnowszego wydania Windowsa.

Microsoft oczywiście uporał się z wszystkimi problemami, jakie pojawiły się przy wprowadzeniu nowej wersji systemu operacyjnego, ale użytkownicy donoszą o nowym błędzie. Narzędzie Windows Media Creation Tool, które służy do tworzenia obrazów ISO systemu operacyjnego Windows oraz aktualizowania komputerów przestało działać.

Według użytkowników Reddita narzędzie Media Creation Tool właśnie przestało działać co zostało po raz pierwszy zauważone przez portal Techdows. Podczas próby aktualizacji systemu operacyjnego Windows 10 do wersji 2004 za pośrednictwem Media Creation Tool program informuje o błędzie 0xC1900101 - 0x20017.

Zgodnie z informacjami, jakie umieszczono na oficjalnej stronie wsparcia technicznego Microsoft, błąd 0xC1900101 może mieć związek z oprogramowaniem antywirusowym lub zainstalowaną nieaktualną wersją BIOS. Dodatkowo Microsoft zaleca wykonanie czystej reinstalacji systemu, jeżeli wystąpi on kilkukrotnie.

Narzędzie Media Creation Tool

Narzędzie Media Creation Tool

Gigant z Redmond udostępnił także dodatkową stronę wsparcia technicznego dedykowaną wszystkim osobom, które wykonują aktualizację do wersji 2004. Microsoft nadal ma problem z aktualizacja nie wybranych modelach komputerów ThinkPad. System nie dogaduje się również z przeglądarką Chrome, która resetuje menedżera uwierzytelniania.

W chwili obecnej Media Creation Tool nadal nie działa. Na redakcyjnym komputerze również otrzymaliśmy błąd 0xC1900101. Nie pozostaje nam nic innego, jak uzbroić się w cierpliwość i poczekać, aż Microsoft rozwiąże problem.

Sprawdź, ile kosztuje Acer Swift 1 - tani komputer z systemem operacyjnym Windows 10 i zapoznaj się z naszą recenzją tego laptopa.

Źródło: neowin.net