Problemy Star Wars: Galaxies narastają

W sieci mnożą się plotki na temat problemów wokół, znanego wszystkim fanom MMORPG - Star Wars: Galaxies.

Problemy Star Wars: Galaxies narastają

Najpierw pojawiły się pogłoski o tym, jakoby autorzy zrezygnowali z dalszej rozbudowy gry i postanowili zakończyć jej żywot.

Wiadomość ta stała się na tyle niepokojąca dla graczy, że przedstawiciele LucasArts i Sony Online Entertainment postanowili interweniować.

W oficjalnym oświadczeniu prasowym obu firm, ich przedstawiciele zdementowali plotkę zapewniając, że cały czas pracują nad rozwojem gry. Dowodem na to ma być na przykład kolejna - bo już trzydziesta czwarta - poprawka do gry.

Ponadto autorzy zapowiedzieli, że w przyszłym miesiącu rozpoczną krótką podróż po Stanach Zjednoczonych. Ma ona być pełna spotkań z fanami i krytykami gry i stanowić platformę porozumienia i rozwoju dla rpg-a.

Mimo wspólnej inicjatywy obu koncernów, nieoficjalnie mówi się o spięciach między nimi. Mają one dotyczyć niejasnej informacji o tym, że LucasArts rozważa zerwanie umowy licencyjnej z SOE.

Miałaby ona zostać przekazana Cryptic Studios lub BioWare. Mimo, tego, że oficjalnie firmy dementują te pogłoski, w powszechnym przekonaniu jest, iż gdyby powstała kolejna gra online osadzona w świecie Star Wars, jej stworzeniem zająłby się nowy developer.