Problemy z DVD-ROM w G4

Firma Apple ogłosiła, że użytkownicy komputerów PowerBook G4 będą mogli przeprowadzić darmowe naprawy swoich napędów DVD.

W ostatnim czasie tytanowe PowerBooki mocno straciły na swojej renomie i niezawodności z powodu wadliwych napędów DVD-ROM. Jak powiedział David Millar, przedstawiciel firmy Apple w Wielkiej Brytanii 'Nie ma powodów by się obawiać, bowiem wszyscy użytkownicy G4 będą mogli za darmo naprawić swoje uszkodzone napędy'.

Apple wprowadziła również nowy element do swojej 'biblioteki informacji technicznej' (Tech Info Library), który opisuje trzy sposoby na wyciągnięcie płyty DVD z szuflady napędu. Jeśli użytkownicy mają problem z wyciąganiem własnych 'płytek' korzystając w tym celu z klawisza F12/Media Eject, Apple zaoferowała dwa wyjścia awaryjne. W pierwszym przypadku należy zrestartować komputer trzymając wciśnięty przycisk trackpada do momentu wysunięcia szuflady. Drugi sposób polega na wykorzystaniu awaryjnego przycisku czyli małego otworu umieszczonego po prawej stronie gniazda DVD-ROM.

Jeżeli problemu nie da się rozwiązać w ten sposób właściciele tytanowego PowerBooka powinni skontaktować się z działem wsparcia technicznego firmy Apple i wymienić napęd.

www.macworld.co.uk


Zobacz również