Problemy z multiplayerem w GTA 5 są poważne. Wyłączono mikrotransakcje

GTA 5 posiada od kilku dni tryb multiplayer. Niestety podczas uruchomienia GTA Online nie obyło się bez problemów. Te są na tyle poważne, że Rockstar było zmuszone wyłączyć cały moduł odpowiedzialny za mikropłatności na serwerach z którymi łączą się gracze korzystający z konsol PlayStation 3.

Najnowsza gra studia Rockstar o nazwie GTA 5 okazała się olbrzymim sukcesem sprzedażowym na całym świecie. Zbiera przy tym świetne noty i jest chwalona w licznych recenzjach. Oprócz świetnego i wciągającego trybu rozgrywki dla pojedynczego gracza twórcy przygotowali dla swoich klientów sporo nowych wyzwań w darmowym trybie multiplayer. Pozwala on na stworzenie własnej postaci i zwiedzanie wirtualnego Los Santos w towarzystwie innych osób.

Start GTA Online zostało wyznaczony na pierwszego października, czyli w dwa tygodnie od premiery GTA 5 na konsole Xbox i PlayStation 3. Miało to dać czas graczom na zapoznanie się ze światem gry, a twórcom na dopięcie na ostatni guzik ostatnich szczegółów i kupno dodatkowych serwerów. Niestety minęło od startu już kilka dni, a rozgrywka jest jak na razie mocno utrudniona. Gracze skarżą się na ciągłe problemy z połączeniem oraz znikające postaci.

Z powodu tych problemów w wersji gry na konsole PlayStation 3 wyłączony został cały moduł mikropłatności, który w zamierzeniu ma pozwolić graczom na zamianę prawdziwych pieniędzy w wirtualną gotówkę do wydania w samej grze. Wyłączenie tej opcji wydaje się rozsądnym pomysłem. Strata kilku godzin poświęconych na kreację wirtualnej postaci w darmowym wieloosobowym dodatku do GTA 5 może wywołać co prawda nieco negatywnych reakcji, ale gdyby gracze zaczęli tracić przez awarie serwerów prawdziwe pieniądze to atmosfera dookoła GTA Online by się szybko zagęściła.

Problemy z multiplayerem w GTA 5 są poważne. Wyłączono mikrotransakcje

gta-v

Na szczęście studio odpowiedzialne za GTA 5 i GTA Online jest w pełni świadome problemów i pracuje nad ich jak najszybszym rozwiązaniem. Trzeba też pamiętać, że Rockstar przed samą premierą ostrzegało graczy, że problemy i błędy będą na początku występować. Mamy nadzieję, że zostaną one rozwiązane jak najszybciej.

źródło: rockstargames.com