Problemy z październikową aktualizacją Windows 10. Niektórym poznikały dane z dysków

Najnowsza jesienna aktualizacja Windows 10 przynosi garść nowych problemów. Okazuje się, że części użytkowników, którzy już skorzystali z aktualizacji poznikały dane z katalogów Dokumenty, Obrazy, Muzyka i Wideo. Niestety przywrócenie komputera do stanu sprzed aktualizacji tych danych nie przywraca. Microsoft pracuje nad rozwiązaniem problemu.

Komputer z systemem Windows. Fot. Pexels

Jeśli rozważacie zainstalowanie październikowej aktualizacji Windows 10, zalecamy wykonanie kopii zapasowej najważniejszych plików przechowywanych w podanych katalogach i umieszczenie ich w chmurze (przykładowo na OneDrive lub Dropboksie). W ten sposób możecie uniknąć potencjalnych problemów, które zgłasza część użytkowników. Co ciekawe, taka usterka została już zauważona przez betatestesterów.

Oczywiście większość dotychczas przeprowadzonych aktualizacji odbyła się bez większych komplikacji, ale zgłoszenia od zaniepokojonych użytkowników (których nie jest na razie zbyt wielu) sugerują, żeby mieć się na baczności. Cały czas czekamy na analizę ze strony Microsoftu i potwierdzenie problemów oraz ewentualne rozwiązanie.

Jakby tego było mało, osobnym przypadkiem zgłoszonym do koncernu przez użytkowników jest wysokie użycie procesora zauważone podczas próby aktualizacji Windows 10 do wersji 1809. Źródłem komplikacji okazały się sterowniki audio firmy Intel (Intel Audio Display). Zdarzają się przypadki nieudanej instalacji aktualizacji. W tym wypadku rozwiązanie jest dużo prostsze - wystarczy zaktualizować komplet sterowników Intel Graphics Driver prosto ze strony producenta.

[AKTUALIZACJA: 8 października 2018 9:30] Microsoft ostatecznie zdecydował się wstrzymać wdrażanie październikowej aktualizacji Windows 10 w wersji 1809 ze względu na zgłaszane przez użytkowników przypadki znikania plików. Na obecną chwilę przyczyna problemu nie została jeszcze dokładnie ustalona. Użytkownicy, którzy doświadczyli problemów proszeni są o kontakt ze wsparciem producenta.