Procesor ARM i Android "upchane" w karcie SIM

Koreański operator SK Telecom zaprezentował na Mobile World Congress kartę SIM z...wbudowanym Androidem oraz procesorem ARM.

Procesor ARM i Android "upchane" w karcie SIM

Karta SIM z Androidem i procesorem ARM

Montowana w telefonach komórkowych karta SIM cechuje się wielkością zbliżoną do znaczka pocztowego oraz grubością poniżej jednego milimetra. Tak niewielkie gabaryty nie przeszkodziły jednak operatorowi SK Telecom w umieszczeniu w jej wnętrzu procesora ARM wraz z towarzyszącą mu pamięcią operacyjną oraz 1-gigabajtowej pamięci flash, na której znalazł się system Google Android.

Zdaniem SK Telecom rozwiązanie takie mogłoby być wykorzystywane np. przez "głupie" terminale, które co prawda posiadają pomocnicze peryferia takie jak wyświetlacz i klawiatura, lecz nie dysponują procesorem i preinstalowanym systemem.

Zobacz również:

  • Jaki monitor do MacBooka? Przegląd najlepszych propozycji dla Mac z Apple M2/M1/M1 Pro/M1 Max/M1 Ultra

Koreański operator przyznał, że zaprezentowana karta to tylko prototyp i nie ma żadnych planów odnośnie jej wprowadzenia na rynek. Celem prezentacji takiego urządzenia miało być jedynie pokazanie poziomu obecnej miniaturyzacji pozwalającej na "upakowanie" tylu podzespołów w tak małej przestrzeni jaką dysponuje karta SIM.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: