Procesor Apple M1 to już przeżytek. Apple M2 już w produkcji!

Apple M1 to najwydajniejszy procesor ARM na rynku. Komputery Apple z tym chipem zostawiają konkurencję daleko w tyle. Tymczasem Apple nie myśli już o Apple M1 i wprowadza do produkcji Apple M2. Co wiemy o kolejnym procesorze z rodziny Apple Silicon?

Najnowszy raport Nikkei Asian wskazuje, że w kwietniu 2021 roku Apple uruchomiło produkcję procesora Apple Silicon kolejnej generacji. Mowa o układzie Apple M2, który prawdopodobnie trafi do nadchodzącego MacBooka Pro oraz 27-calowego iMaca.

Mac mini z Apple M1

Mac mini z Apple M1

Co wiemy o najnowszym procesorze?

Przede wszystkim jego wprowadzenie do produkcji sugeruje, że nowe produkty z Apple M2 pojawią się na rynku jesienią. Do tej poru nie otrzymamy raczej nowego MacBooka Pro, ani aktualizacji istniejących obecnie komputerów.

Dodatkowo Apple w zeszłym tygodniu wprowadziło na rynek iPada Pro oraz iMaca z procesorami Apple M1. Wprowadzenie chwile po tym debiucie urządzeń z układami Apple M2 byłoby ciosem prosto w serce i poskutkowało zirytowaniem konsumentów.

Nowy procesor Apple M2 na początku trafi do nowej generacji MacBooka Pro. Wkrótce pojawi się również nowy model iMac'a, który zastąpi obecną generację komputera all-in-one z 27 calowym wyświetlaczem i procesorami Intela.

Możliwe, że ulepszona wersja Apple M2 trafi również do Maca Pro.

Źródło: MacRumors.com