Procesor Samsung z grafiką AMD RNDA 2 jeszcze w 2021 roku

Samsung w styczniu tego rogu potwierdził, że pracuje nad najpotężniejszym procesorem z rodziny Exynos. Układ otrzyma kartę graficzną opracowaną przez AMD. Całość korzystać będzie z nowoczesnej architektury RDNA 2.

Samsung od lat opracowuje własną linię procesorów Exynos. Na styczniowej premierze flagowych modeli z rodziny Galaxy S21 przekazano, że w trakcie opracowywania jest najpotężniejszy układ Exynos w historii. Co ważne w pracach projektowych biorą udział inżynierowie z AMD, którzy zajmują się implementacją układu graficznego korzystającego z architektury RDNA 2.

RDNA 2

RDNA 2

Na targach Computex 2021 firma AMD przekazała kilka szczegółów dotyczących nadchodzącego procesora. Przede wszystkim Lisa Su potwierdziła, że AMD opracowuje we współpracy z Intelem nowy układ z rodziny Exynos.

Zobacz również:

  • Samsung Galaxy S22 - cena, data premiery, specyfikacja [20.09.2021]
  • Rekordowy kwartał Samsunga, mimo spadku przychodów
  • Google nas oszukało! Procesor Pixela 6 to Exynos Samsunga!

Dla czerwonych jest to szansa szerszego wejścia na rynek mobilny.

Lisa Su przekazała, że kolejny flagowy procesor Samsung Exynos otrzyma układ graficzny AMD RDNA 2. Następnej generacji Exynos będzie pierwszym procesorem mobilnym, który pozwoli skorzystać z ray trackingu i zmiennego cieniowania. Wszystko po to, aby zapewnić jeszcze lepsze doznania graficzne.

Procesor Samsung Exynos ze zintegrowanym układem graficznym AMD RDNA2 pozwoli wkroczyć urządzeniem mobilnym takim jak smartfony czy tablety na zupełnie nowy poziom mobilnej rogrywki.

Czy nowy układ mobilny pozwoli konkurować smartfonom Samsunga z mobilnymi konsolami takimi jak Nintendo Switch? Tego dowiemy się jeszcze w tym roku. Lisa Su potwierdzał, że premiera układu odbędzie się w 2021 roku.

Źródło: sammobile.com