Procesory

Zestawienie najlepszych procesorów zostało przygotowane na podstawie uaktualnionych testów naszego laboratorium.

Zestawienie najlepszych procesorów zostało przygotowane na podstawie uaktualnionych testów naszego laboratorium.

W zdecydowanej czołówce znajdują się produkty firmy AMD, przy czym, jak widać na wykresie, AMD Duron wygrywa pod względem opłacalności.

Wkrótce tabela zostanie uaktualniona o wyniki osiągnięte przez AMD Duron 850 MHz, Intel Celeron 800 MHz oraz AMD Athlon 1200 MHz.

Opłacalność i wyniki testów

Opłacalność i wyniki testów

Należy zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie procesory, które w naszych testach wygrywają w kategorii opłacalności, znalazły się w pierwszej dziesiątce - na przykład Intel Celeron 667 MHz osiągnął obecnie w opłacalności wynik 9. W tym miejscu trzeba zwrócić uwagę na sposób obliczania wyników. Opłacalność zależy oczywiście od aktualnej ceny produktu, jednak również wydajność podlega zmianom. Jak to się dzieje? Otóż dodanie do bazy wyniku testów nowego, bardzo szybkiego procesora, powoduje uaktualnienie "w dół" pozostałych wyników (wszystkie muszą się znajdować w przedziale 0-10).

W kolejnych zestawieniach obecnie dostępne procesory otrzymywać będą coraz niższe noty i ostatecznie wyparte zostaną przez nowe generacje CPU. Stąd też zmiany ocen podawanych w tabelach.

Parametry techniczne i wyniki testów

Parametry techniczne i wyniki testów

W zestawieniu brakuje procesora Cyrix III, który, chociaż bardzo atrakcyjny cenowo, nie osiąga rezultatów pozwalających mu zająć miejsce w pierwszej dziesiątce. Biorąc pod uwagę jedynie opłacalność produktu, należałoby też umieścić w tabeli procesory starszych typów: AMD Athlon dla gniazda Slot A, Intel Pentium III dla gniazda Slot 1 (w obudowie SECC 2). Jednak te rozwiązania powoli odchodzą w przeszłość w związku z brakiem nowych, szybszych modeli i nowych płyt głównych.