Procesory Intel Broadwell zadebiutują dopiero w 2015 roku

Jeszcze w tym roku Intel miał zaprezentować nową linię procesorów przygotowanych z myślą o klasycznych komputerach o nazwie Broadwell. Niestety, wygląda na to, że amerykański gigant nie wyrobi się na czas i komputery wyposażone w nowe układy Intel Core wykonane w procesie technologicznym 14 nm trafią do sprzedaży dopiero w przyszłym roku.

Intel Broadwell to kolejna generacja procesorów, która ma zastąpić linię Haswell Refresh. Wykonane będą w procesie technologicznym 14 nm i zwiększona zostanie ich wydajność oraz energooszczędność. Wedle zapowiedzi możliwe będzie stworzenie na ich komputerów bez aktywnego chłodzenia. Najpewniej te układy będą napędzać kolejną generację komputerów Mak oraz Ultrabookow od najróżniejszych producentów.

Niestety, konsumenci na pierwsze urządzenia z nowymi procesorami będą musieli jeszcze poczekać. Wbrew oczekiwaniom, Intel najpewniej nie wyrobi się z premierą procesorów Intel Core Broadwell, które miałyby trafić do nowych MacBooków, na trzeci kwartał tego roku. Dwurdzeniowe jednostki z układami Iris mają pojawić się dopiero w lutym, a czterordzeniowe układy dopiero za rok, w lipcu.

Zobacz również:

  • Sprawdzamy wydajność Windows 11 – wyniki są niejednoznaczne [Aktualizacja 22.10.2021]
  • Intel Alder Lake - materiały marketingowe trafiły do sieci
Procesory Intel Broadwell zadebiutują dopiero w 2015 roku

Sprawa nie jest jeszcze w pełni przesądzona, bo Apple już w przeszłości wydawało komputery z nowymi procesorami Intela, zanim trafiły one do produktów konkurencji. Wygląda jednak na to, że nawet jeśli sytuacja się powtórzy, to i tak nowe Maki oraz oparte o te same układy Broadwell Ultrabooki, pracujące pod kontrolą Windowsa, pojawią się dopiero na początku 2015 roku.

źródło: macrumors.com