Procesory Intel Lynnfield na rynku

Zgodnie z wcześniej dostępnymi informacjami najnowsze procesory Intel Lynnfield powinny się pojawić w sprzedaży pod koniec sierpnia lub na początku września. Okazuje się jednak, że można je już kupić od paru dni w stolicy Tajwanu.

Procesory Lynnfield bazują na architekturze Nehalem i oferują do dyspozycji użytkowników cztery rdzenie. Z wcześniej dostępnych informacji wynikało, że układy te (Core i7 i Core i5) powinny się pojawić w sprzedaży pod koniec sierpnia lub na początku września. Okazało się jednak, że tajwańscy sprzedawcy już od kilku dni oferują możliwość ich zakupu...

"Rozpoczęliśmy ich sprzedaż w poprzednim tygodniu" - powiedział właściciel jednego z elektronicznych sklepów w Taipei, który oferował klientom możliwość zakupu układów Intel Core i5-750 (cena - ok. 208 USD) i Core i7-860 (cena - ok. 295 USD, inni sprzedawcy posiadali również model Core i7-870 - cena ok. 595 USD).

Co więcej, wraz z nowymi układami Intela klienci mogli również kupić kompatybilne z nimi płyty firm Gigabyte Technology (model P55-UD6 - cena ok 273 USD; model P55-UD4P - cena ok. 197 USD), Asustek Computer (model P7P55D - cena ok. 167 USD) i Micro-Star International (model P55 GD65 - cena ok. 181 USD).

Intel nie skomentował tych doniesień. Zaznaczył jednak, że przeprowadzi wewnętrzne śledztwo.