Procesory Intel Xeon 2020 - kolejne szczegóły w sieci

Procesory do stacji roboczych i serwerów zaoferują nawet 8 kanałową pamięć

Ostatnimi czasy w sieci zrobiło się cicho o najwydajniejszych układach Intel'a na 2020 rok. Po premierze procesorów Comet Lake i Ice Lake niebiescy skupi się na projektowaniu wydajniejszych chipów, na których czele stoją procesory z rodziny Xeon, ale w internecie nie pojawiały się żadne nowe infrormacje.

Procesory Intel Xeon 2020 - kolejne szczegóły w sieci

Źródło: intel.com

Wiemy już, że na rynku pojawią się dwie rodziny, w skład których wchodzić będą procesory Xeon - Ice Lake-SP oraz Cooper Lake-SP.

Dziś w sieci pojawiły się nowe informacje dotyczące obu linii, które zostały przekazane przez Komachi oraz Momomo_US. Użytkownicy ci już wcześniej przekazywali nam wiarygodne informacje odnośnie innych, niezaprezentowanych układów Intel'a.

Dotarli oni do prezentacji z wewnętrznego briefingu prasowego poświęconego procesorom Intel Xeon.

W 2020 roku Intel będzie musiał zmierzyć się z potężną konkurencją ze strony AMD. Czerwoni przygotowują się do wprowadzenia platformy EPYC trzeciej generacji, która wedle posiadanych przez nas informacji ma być wydajniejsza od odpowiedników Intel'a.

Intel wprowadzi na rynek dwie rodziny procesorów Xeon - 14 nm układy Cooper Lake oraz 10 nm układy Ice Lake.

Najnowsze przecieki pokazują, że procesory Xeon będą miały bardzo trudny debiut rynkowy. W większości scenariuszy EPYC od AMD radzą sobie lepiej. Ratunkiem dla Intel'a są umowy długoterminowe z firmami posiadającymi serwery oraz centra danych. To właśnie ci klienci najprawdopodobniej zdecydują się na procesory Intel'a zamiast AMD.

Obie rodziny procesorów Intel Xeon różnić się od siebie będą specyfikacją techniczną.

Wydajniejsze układy Ice Lake otrzymają 8 kanałowy kontroler pamięci. Słabsze procesory z rodziny Cooper Lake będą musiały zadowolić się 6 kanałowym kontrolerem pamięci.

Intel w najnowszych układach Xeon wykorzystywać będzie podstawkę LGA 4189. W przypadku procesorów z rodziny Cooper Lake możliwe jest również zastosowanie podstawki BGA 5903, która nie umożliwia wymiany procesora na inny.

Sprawdź ceny procesorów Intel Xeon obecnej generacji.

Źródło: wccftech.com