Procesory Intela nie dla Tabletu Apple

Apple nie wykorzysta procesorów Intela przy produkcji swojego pierwszego tabletu - twierdzi Ashok Kumar, analityk z Northeast Securities.

Wcześniej przewidywano, że Apple może wykorzystać przy produkcji swojego owianego tajemnicą tabletu procesory Intela z rodziny Atom. Ashok Kumar opierając się na informacjach jakie pozyskał od jednego z partnerów giganta twierdzi, że nie ma on takiego zamiaru.

Być może więc rację ma tajwański serwis Economic News, który opublikował we wrześniu artykuł, z którego wynikało, że Apple zamontuje w swoim tablecie procesor zaprojektowany przez firmę P.A. Semi (zajmuje się wytwarzaniem mikroukładów o niskim poborze energii, opartych na architekturze Power.), którą kupiło w kwietniu 2008 roku za 278 milionów dolarów.

Jeżeli informacje te potwierdzą się, będzie to duża strata dla Intela. Znając możliwości Apple, można bowiem raczej w ciemno założyć, że ich tablet będzie się cieszył dużą popularnością. Warto w tym momencie przypomnieć, że według byłego dyrektora Google, Lee Kai-fu, gigant z Cupertino zamierza w ciągu roku od premiery wyprodukować aż 10 milionów egzemplarzy tego przenośnego komputera

Tablet Apple - kilka informacji (przypuszczeń)

Dostępne obecnie informacje wskazują, że nowy produkt Apple będzie przypominał większą wersję iPhone'a, kosztował poniżej 1000 dolarów i oferował do dyspozycji użytkowników 10,1-calowy multidotykowy wyświetlacz, wirtualną klawiaturę oraz możliwość przeprowadzania wideokonferencji i pełnienia funkcji e-booka. Ma też dysponować bardzo przyjaznym interfejsem z elementami 3D i nosić oznaczenie iSlate.

Premiera rynkowa urządzenia nastąpi prawdopodobnie 26 lub 27 stycznia, podczas jednej ze słynnych konferencji Apple, która zostanie przeprowadzona w centrum Yerba Buena Center for the Arts w San Francisco. Jego sprzedaż natomiast ma się rozpocząć w marcu.