Procesory Intela wkrótce z technologią graficzną AMD?

Intel prowadzi rozmowy z AMD - informuje Bloomberg. Być może więc już w 2017 roku na rynku pojawią się procesory Intela wyposażone w układy graficzne "czerwonych".

Serwis Bloomberg zaprezentował szalenie interesującą informację związaną z procesorami Intela. Wynika z niej, że ich producent prowadzi obecnie rozmowy z firmą AMD, które być może zakończą się podpisaniem porozumienia skutkującego wykorzystaniem w procesorach Intel zintegrowanych układów graficznych "czerwonych".

Co na to Intel i AMD?

Przedstawiciel Intela stwierdził, że nie komentuje plotek. Wtóruje mu Drew Prairie z AMD, który jednak dodaje jednocześnie, że jego firma zainteresowana jest jak najszerszą obecnością technologii AMD na rynku. Porozumienie z Intelem z pewnością by tutaj pomogło.

AMD to karta przetargowa?

Oczywiście jak najbardziej możliwe jest przejście Intela na technologię AMD, tym bardziej, że jego umowa o wymianie patentów z Nvidią kończy się na początku 2017 roku. Pojawiły się jednak głosy, że właśnie o tę kończącą się umowę chodzi, a konkretnie o wywarcie nacisku na Nvidię. W reakcji na nie akcje AMD natychmiast poszły w górę, natomiast akcje Nvidii spadły.