Process Hacker 2.18 - procesy pod specjalnym nadzorem

Proces Hacker odkryje przed tobą nawet najgłębiej ukryte tajniki systemu operacyjnego. Za jego pomocą uzyskasz pełna kontrolę nad procesami systemowymi i usługami, dostaniesz komplet dotyczących ich informacji sprawdzić z jaką wydajnością pracują poszczególne składniki Windows.

Werdykt PC Worlda

Process Hacker 2.18

Zaawansowane narzędzie o dużych możliwościach. Sprawdzi się na przykład w centrach pomocy, gdzie analizuje się pracę aplikacji i wpływ na inne programy. Przyda się także w domu. Skorzystają z niego osoby, które lubią mieć pod kontrolą nawet najdrobniejszy element systemu operacyjnego. Nie jest przeznaczony dla początkujących użytkowników.

Zalety

- pełna kontrola nad procesami i usługami

- dostęp do procesów ukrytych

- drobiazgowe informacje na temat funkcjonowania poszczególnych wątków

- możliwość weryfikacji wydajności

Wady

- brak polskiej wersji językowej

- trudna obsługa

Cena: bezpłatny

Info: Process Hacker 2.18

http://sourceforge.net/projects/processhacker/files/

Process Hacker 2.18 to komplet narzędzi do kontroli systemowych procesów oraz usług. Pomaga w zarządzaniu nimi, ułatwia przeglądanie i analizę parametrów pracy.

Process Hacker potrafi wyświetlić nawet najdrobniejsze szczegóły działania procesów. Elastyczny interfejs umożliwiający dostosowywanie wyświetlanych kolumn danych do własnych wymagań pozwala precyzyjnie filtrować poszukiwane informacje. Dla każdego procesu użytkownik może wyświetlić wykres wydajności co pozwala sprawdzić i porównać wpływ na obciążenie komputera różnych elementów. Za pomocą programu uzyskasz pełną kontrolę nad usługami systemowymi. Możesz je zatrzymywać, uruchamiać, wstrzymywać bądź kasować. Narzędzie wyświetla także kompletną listę połączeń sieciowych.

Zobacz również:

  • Twój WhatsApp otrzyma pięć nowych funkcji. Zobacz, jak się zmieni

Dla każdego procesu Process Hacker podaje między innymi listę wątków, wyświetla dane dotyczące wydajności i informuje o jej wartościach historycznych. Za jego pomocą sprawdzisz wartości stosu, mapę pamięci wirtualnej czy zmienne systemowe. Program umożliwia pełną kontrolę nad wszystkimi procesami, nawet tymi blokowanymi przez zainstalowane aplikacje narzędziowe czy złośliwe oprogramowanie. Praca w trybie jądra systemowego pozwala włączać i wyłączać wątki związane z antywirusami, zaporami czy innego rodzaju narzędziami zabezpieczającymi. Proces Hacker daje dostęp nawet do procesów ukrytych co ułatwia wykrycie i analizę pracy różnego rodzaju rootkitów.

W najnowszej wersji Proces Hacker został wyposażony w całkowicie nowy, stworzony od podstaw interfejs wyświetlania procesów. Zmieniono w nim między innymi układ kolumn dostosowując go do ważności zawierających informacji. Pojawiły się także tak zwane dymki podpowiedzi zawierające opis nagłówków poszczególnych kolumn. Liczba dostępnych danych została znacznie zwiększona. Użytkownik ma między innymi możliwość wyświetlania znaczników czasowych dla danych sieciowych, pojawiły się nowe testy i wtyczki. Wyłączono możliwość edycji uprawnień sterowników. Dodano za to wtyczkę Comodo Malware Analysis do sprawdzania zagrożenia ze strony wskazanych procesów. Program lepiej współpracuje z Eksploratorem Windows. Zwiększyła się znacznie wydajność aplikacji. Usunięto także spór liczbę błędów, między innymi kłopoty z uruchamianiem z uprawnieniami konta aktualnego użytkownika.

Proces Hacker jest bezpłatny ale nie ma polskiej wersji językowej. Przyda się każdemu, kto lubi wiedzieć w szczegółach, co dzieje się w jego systemie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: