Process Lasso - i już wiesz, co działa w tle

Na nasze serwery trafiła właśnie najnowsza wersja aplikacji Process Lasso. Jest to narzędzie pozwalające na dokładny wgląd w procesy działające w tle.

Process Lasso przyda się w sytuacjach, gdy system zaczyna spowalniać działanie lub dzieją się z nim dziwne rzeczy. Odpowiedzialne mogą być za to procesy i usługi działające w tle - aplikacja poda pełną ich listę wraz z takimi danymi jak nazwa, obciążenie pamięci operacyjnej, dostawca procesu/usługi, wykorzystanie zasobów procesora, itp. Procesy mają różne kolory w zależności od tego, w jakim obszarze systemu działają (np. sieciowe). Można także wybierać pomiędzy dwoma zakładkami - jedna pokazuje aktywne procesy, druga - wszystkie znajdujące się w systemie.

Process Lasso umożliwia zatrzymanie wybranego na życzenie użytkownika. Można także zoptymalizować system dzięki usłudze ProBalance (Process Balance). Poprawia ona reagowanie i stabilność systemu poprzez optymalizację priorytetów procesów i/lub zmiany koligacji CPU, aby gorzej zachowujące się procesy nie oddziaływały negatywnie na reagowanie systemu. Najnowsza wersja programu, wzbogacona o opcje 'File / Load Log File', 'File / Open Log Folder' oraz 'Export Log to CSV', nosi numer 6.9.1.0 i wydana została w dwóch edycjach:

- Process Lasso 6.9.1.0 dla systemów 32-bit można pobrać tutaj

- Process Lasso 6.9.1.0 dla systemów 64-bit można pobrać tutaj