Producenci HDD idą na wojnę cenową?

Prezes Seagate Technology, największego na świecie producenta dysków twardych, spodziewa się, że konkurencja przygotowuje się do wojny cenowej. Zdaniem Billa Watkinsa w 2007 roku będziemy świadkami szybko spadających cen dysków twardych.

Watkins nie obawia się jednak konkurencji. Jego zdaniem obniżki cen nie pomogą jej w odebraniu Seagate'owi rynku. Przedstawiciel amerykańskiej firmy uważa, że jego przedsiębiorstwo wygrywa nie dzięki obniżkom cen, ale dzięki jakości swoich produktów i dobremu wsparciu technicznemu. Co więcej, obniżki mogą zaszkodzić konkurencji, która w ten sposób zmniejszy swój margines zysków.

W bieżącym roku Seagate kupił swojego największego konkurenta, Maxtora, i zapowiedział, że będzie korzystał z jego linii produkcyjnych, usług i znaków firmowych. Przedsiębiorstwo ma zamiar rozpocząć sprzedaż 1-terabajtowego serwera dyskowego pod marką Maxtora.

Seagate jest jedną z niewielu firm, przeciwko której nie toczy się śledztwo Amerykańskiej Komisji Giełd i Papierów Wartościowych (SEC). SEC oskarża ponad 80 firm o manipulowanie kursami swoich akcji tak, by zarządy przedsiębiorstw otrzymały dodatkowe dywidendy.