Producenci zapowiadają smartfony z procesorem Snapdragon 865

Po prezentacji nowego układu Motorola, Xiaomi, Realme i Oppo potwierdziły, że już niedługo zaprezentują nowe smartfony z topowym układem.

Qualcomm zaprezentował właśnie najnowsze układy, które znajdą zastosowanie w wielu przyszłorocznych smartfonach. Mowa o procesorach Qualcomm Snapdragon 765 oraz Snapdragon 865. Pierwszy z nich jest dedykowany dla smartfonów ze średniej półki cenowej, a Snapdragon 865 to flagowe CPU, które konkurować będzie z Kirinem 990, Apple A13 oraz nowym Exynosem od Samsunga.

Producenci zapowiadają smartfony z procesorem Snapdragon 865

Źródło: qualcomm

Układy zostały zaprezentowane podczas specjalnego wydarzenia, które odbyło się na Hawajach, a producenci zaczęli się prześcigać z ogłaszaniem smartfonów wykorzystujących nowe procesory Qualcomm'a.

Kierownictwo amerykańskiej sieci komórkowej Verizon wraz z przedstawicielami Motoroli, Xiaomi, Realme i Oppo zapowiedzieli, że nowe smartfony pojawią się bardzo szybko. Firmy te nie sprecyzowały o jakich urządzeniach mowa.

HMD Global będące w posiadaniu marki Nokia zdradziło nieco więcej szczegółów. Dyrektor do spraw produktów Juho Sarvikas kładł nacisk na tańszy układ Snapdragon 765 z wsparciem dla sieci 5G. Podczas rozmowy ani razu nie wspomniał o droższym i wydajniejszym procesorze Snapdragon 865.

Na wydarzeniu zorganizowanym przez Qualcomm uczestniczyło wielu producentów, ale nie zabrakło firm, które mimo iż nie przybyły na Hawaje to zapowiedziały nowe smartfony. Należy do nich nubia. Przedstawiciele Red Magic zapowiedzieli na Weibo, że powinniśmy spodziewać się nowego smartfona z układem Snapdragon 865.

Podobne zapowiedzi pojawiły się na oficjalnych kontach w mediach społecznościowych takich firm, jak Meizu czy Realme. Wszystkie firmy zakładają, że pierwsze urządzenie pojawią się jeszcze w pierwszym kwartale 2020 roku.

Snapdragon 865 jest nowym układem dedykowanym do najdroższych i najwydajniejszych smartfonów. W tym roku Qualcomm postanowił zintegrować ze swoim flagowym chipem modem Snapdragon X55, który obsługuje sieć 5G we wszystkich rozwijanych obecnie standardach.

Pełna specyfikacja procesora pojawi się jutro lub pojutrze na odrębnym wystąpieniu na Qualcomm Summit.

Źródło: gsmarena.com, weibo.com, qualcomm.com


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących