Producenci zaprezentują na tagrach CES "do 50 Ultrabooków"

Według współorganizatora styczniowych targów CES, zaprezentowanych może zostać na nich nawet 50 komputerów przenośnych należących do nowej "intelowskiej" kategorii, czyli tzw. ultrabooków.


Ultrabooki to najnowsza kategoria ultraprzenośnych komputerów, które w założeniu mają zapewnić połączenie wydajności współczesnych laptopów z cechami charakterystycznymi dla tabletów.

Jest ona mocno wspierana przez Intela, który zapowiada ambitne plany jej rozwoju. Już w przyszłym roku powinniśmy zatem zobaczyć pierwsze ultrabooki korzystające z 22-nanometrowych procesorów Ivy Bridge oraz modele oferujące dotykowe wyświetlacze zapewniające możliwość pełnego wykorzystania funkcji następnego "tabletowego" systemu Microsoftu, czyli Windows 8.

Nawet 50 nowych Ultrabooków

Do tej pory zaledwie kilku producentów zaprezentowało swoje konstrukcje. Niestety nie cieszą się one takim zainteresowaniem jak zakładano, głównie ze względu na zbyt wygórowaną zdaniem konsumentów cenę.

Shawn DuBravac, współorganizator targów CES w Las Vegas, twierdzi jednak, że wkrótce się to zmieni. Jego zdaniem bowiem na CES zaprezentowanych zostanie "od 30 do 50 nowych Ultrabooków".

To bardzo dobrze, gdyż tego typu komputery mają naprawdę spory potencjał. Większa konkurencja może się natomiast jedynie pozytywnie odbić na ich cenach.

To jednak tablety będą rządziły

Chociaż Ultrabooki będą miały mocną "drużynę", Shawn DuBravacz zaznacza, że podobnie jak to miało miejsce rok temu, targi zostaną zdominowane przez tablety.

______

Targi CES 2012 odbędą się w Las Vegas w dniach od 10 do 13 stycznia.