Producent chciał, żeby nowy Nexus 5 nazywał się LG Nexus G

Firma odpowiedzialna za stworzenie najnowszego telefonu z linii Nexus chciała, żeby nosił on inną nazwę niźli ta, pod którą trafił do sprzedaży. Google jednak nie zgodziło się na taki zabieg, aby utrzymać konsekwencję w nazewnictwie smartfonów i tabletów ze swojej rodziny urządzeń działających pod kontrolą czystego Androida. Z tego powodu Nexus 5 nie nazywa się Nexus G.

Najnowszy smartfon od Google wyprodukowany przez LG trafił na rynek pod nazwą Nexus 5. Jest to spójne nazewnictwo z pozostałymi urządzeniami z oferty Google, w której znajduje się zeszłoroczny model telefonu Nexus 4, a także dwa tablety Nexus 7 i Nexus 10 produkcji odpowiednio Asusa i Samsunga. Oznaczenie Nexus i kolejny numer pozwala rozróżnić między sobą smartfony i tablety, a cyferka w nazwie oznacza wielkość ekranu.

Okazuje się jednak, że również producent nowego Nexusa chciał, aby jego produkt wyróżnił się wśród innych urządzeń należącej do tej marki. LG miało nadzieję nazwać swój nowy telefon zaprojektowany dla Google Nexus G, aby zbliżyć go marketingowo do swojej własnej linii telefonów z Androidem, którą są modele z serii Optimus G (w Polsce nazywane serią Swift G).

Producent chciał, żeby nowy Nexus 5 nazywał się LG Nexus G

Nexus-5

Podobnie swoje urządzenia wyprodukowane dla Google nazywał swego czasu Samsung, a smartfony tego producenta nosiły nazwę Nexus S oraz Galaxy Nexus, co było odniesieniem do udanej linii Samsung Galaxy S. Niestety, w przypadku najnowszego telefonu od LG, Google nie zgodziło się na taki zabieg. Z tego powodu pierwszym urządzeniem na którym zobaczyliśmy najnowszego Androida w wersji 4.4 KitKat jest właśnie Nexus 5, a nie Nexus G.

Zobacz również:

  • Android 12 - nowości, funkcje, data premiery, kompatybilność [28.09.2021]
  • Google wprowadza poprawność polityczną - temin "biała lista" znika

źródło: phonearena.com