Producent gry konwersuje z crackerem

Producent jednej z gier przeznaczonej dla iPhone'a postanowił skonfrontować się z piratem, który złamał i udostępnił za darmo w Internecie aplikację kosztującą zaledwie 99 centów. Niespodziewanie pirat odpowiedział na apel dewelopera i spokojnie wyłożył swoje racje.

Mowa tu o produkcji pod tytułem Whack'em All stworzonej dla iPhone'a i iPoda. Za produkcję odpowiada studio Fairylady Media, które tworzą Constance i James Bossertowie. Producenci zostali mile zaskoczeni liczbą użytkowników gry, która w ciągu jednego dnia zwiększyła się o prawie 400 osób. Radość jednak była przedwczesna, bowiem okazało się, że za wzrost popularności odpowiedzialna była piracka wersja gry. James Bossert zamieścił w sieci zapytanie o motywy postępowania pirata, a ten niespodziewanie na nie odpowiedział.

Producent gry konwersuje z crackerem

Gra Whack'em All

Wedle crackera o nicku most_uniQue, Apple iTunes App Store oferuje wiele bezużytecznego oprogramowania, napisanego przez kiepskich programistów w nadziei na szybki zysk. Opisy wielu z tych aplikacji mijają się z prawdą i wprowadzają użytkowników w błąd. most_uniQue widzi proste rozwiązanie tej sytuacji: wystarczy, że Apple udostępni testowe wersje oferowanych aplikacji, tak aby użytkownicy mogli zapoznać się z nimi przed zakupem. James Bossert jest ogólnie zadowolony z zamieszania wokół jego gry i ma nadzieję, że przełoży się to na wzrost zysków. Czeka też na komentarz Apple dotyczący udostępniania darmowych, testowych wersji oprogramowania.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: