Produkcja 5 nm procesora Apple A14 rozpocznie się już w kwietniu

Procesor do nowego iPhone'a produkowany będzie zgodnie z planem.

Jeszcze w styczniu 2020 roku informowano, że TSMC rozpocznie masową produkcję chipów w 5 nm procesie technologinczym w drugim kwartale tego roku. Wiadomość ta oznaczała, że najwięksi klienci tacy, jak Apple czy Huawei mogliby wykorzystać najnowszy proces technologiczny do produkcji swoich układów scalonych, które mogłyby trafić na rynek jeszcze w tym roku.

Produkcja 5 nm procesora Apple A14 rozpocznie się już w kwietniu

Źródło: macworld.com

Wszystko wskazuje na to, że produkcja 5 nm układów scalonych przez TSMC w chwili obecnej nie jest zagrożona. Oznacza to, że procesor Apple A14 Bionic zostanie wyprodukowany na czas i znajdzie się w tegorocznych modelach iPhone'a.

Zobacz również:

Produkcja 5 nm układów w fabrykach należących do TSMC ma się rozpocząć już w kwietniu.

W chwili obecnej całe możliwości produkcyjne układów w 5 nm procesie technologicznym zostały już wyprzedane pomiędzy nieznanych nam klientów.

Raport dotyczący planów TSMC pochodzący z DigiTimes przedstawia nieco planów producenta na przyszłość.

Wśród kluczowych klientów TSMC znajduje się Apple, które zamierza stosować 5 nm układy scalone w nowych modelach urządzeń przenośnych. Mowa tu głównie o tegorocznych modelach iPhone'a 12 oraz iPad'ach Pro.

W chwili obecnej nie jest pewnie, czy w rzeczywistości Apple A14 będzie pierwszym układem Apple produkowanym w 5 nm. Co jakiś czas do sieci pojawiają się plotki na temat nowego modelu iPad'a Pro, który ma zadebiutować z iPhone'm 9 i 14 calowym MacBook'iem Pro. Obecnie ich premiera została odroczona, ale jeżeli iPad Pro pojawi się wcześniej może okazać się, że pierwszym 5 nm układem będzie Apple A13X.

Według wcześniejszych plotek Apple A14 ma zaoferować solidny skok wydajnościowy w porównaniu do obecnie stosowanego Apple A13. Mówi się o tym, że nowy układ mobilny zawstydzi 45 W, sześcio-rdzeniowe układy Intel'a.

Oprócz Apple w 5 nm proces technologiczny wierzy Huawei. Firma zamierza zaprezentować swojego Kirin'a 1020 wraz z kolejnym flagowym modelem z rodziny Mate.

Źródło: wccftech.com