Produkcja Galaxy Z Flip nie zostanie zakłócona przez koronawirusa

Fabryka składanych smartfonów Samsunga zamknięta była jedynie przez weekend. Przerwa nie wpłynie na dostawy najnowszego Galaxy Z Flip.

Samsung jest jednym z niewielu producentów, którzy nie odczuli gigantycznych problemów w związku z koronawirusem. W weekend informowaliśmy, że Samsung został zmuszony do zamknięcia swojej nowoczesnej fabryki, gdzie wytwarzane są składane smartfony z elastycznymi ekranami. W Gumi, około 200 kilometrów na południe od Seulu w Korei Południowej jeden z pracowników Samsunga został zarażony koronawirusem. Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że odpowiedzialny on był za produkcję smartfonów.

Produkcja Galaxy Z Flip nie zostanie zakłócona przez koronawirusa

Źródło: pcworld.com

Fabryka w Gumi jest obecnie wykorzystywana przez Samsunga w celu produkcji najnowszych składanych smartfonów z elastycznymi ekranami. W chwili obecnej wytwarza się tam Galaxy Fold oraz Galaxy Z Flip. Reszta smartfonów koreańskiego producenta produkowana jest w Wietnamie.

Zobacz również:

  • Recenzja: Samsung The Premiere LSP9T - kino w Twoim domu. Testujemy projektor
  • Recenzja: Samsung Galaxy Z Flip 5G
  • Netflix - nowy dokument o pandemii COVID-19 [data premiery]

Przez ostatni weekend koreańska fabryka w Gumi była zamknięta.

Diagnoza koronawirusa u jednego z pracowników fabryki w Gumi mogła mieć tragiczne w skutkach konsekwencje. Samsung przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego składanego smartfona - Galaxy Z Flip, który produkowany jest tylko i wyłącznie w jednej fabryce. Na szczęście producent szybko poradził sobie z opanowaniem sytuacji - zakład produkcyjny w Gumi ma zostać otwarty jeszcze dziś. Pomieszczania, w których pracował zarażony pracownik zostaną udostępnione jutro po dokładnej dezynfekcji.

Jednocześnie Samsung informuje, że dostawy Galaxy Z Flip nie zostały zagrożone z powodu dwudniowego wyłączenia pracy fabryki.

Przypominamy, że Samsung zdecydował się na natychmiastowe zamknięcie fabryki i odesłanie swoich pracowników do domu po tym, jak jedna z kobiet pracujących na linii produkcyjnej zaraziła się koronawirusem.

Samsung zalecił wszystkim pracownikom dokładną dezynfekcję swoich ubrań, a także zaleca zakładanie masek ochronnych na wszelki wypadek.

Koreańczycy nie obawiają się problemów z wyprodukowaniem odpowiedniej ilości Galaxy Z Flip, ponieważ ze względu na wysoką cenę urządzenie to sprzedawać się będzie gorzej od Galaxy S20.

Źródło: sammobile.com