Produkcja Galaxy Z Flip zawieszona! Wszystkiemu winiem koronawirus

Z powodu koronawirusa Samsung wstrzymał produkcję Galaxy Z Flip. Co z dostawami najnowszego składanego smartfona?

Ostatnimi czasy wielokrotnie pisaliśmy, że Samsung jest jednym z niewielu producentów, którzy nie odczuwają zbytnio konsekwencji wybuchu epidemii koronawirusa. Niestety okazuje się, że to nie do końca prawda. Koronawirus, który wprowadził ogromny chaos w handlu na całym świecie stwarza kolejne komplikacje i problemy.

Produkcja Galaxy Z Flip zawieszona! Wszystkiemu winiem koronawirus

Źródło: samsung.com

W rodzimej dla Samsunga Korei Południowej znajduje się ponad 400 osób, które posiadają zdiagnozowanego koronawirusa, a rząd obawia się, że liczba ta może się szybko zwiększyć.

Ze względu na epidemię plany produkcyjne Samsunga musiały zostać zmodyfikowane. Koreańczycy potwierdzili, że zamykają swoją fabrykę smartfonów w Gumi City w Korei Południowej po tym, jak potwierdzono, że jeden z pracowników posiada koronawirusa.

Fabryka Samsunga znajduje się około 200 km od Seulu w Korei Południowej i zajmuje się produkcją najbardziej prestiżowych, flagowych smartfonów Samsunga. Mimo, iż większość telefonów Samsunga produkowanych jest w Wietnamie to składane smartfony Galaxy Fold i Galaxy Z Flip wytwarzane są właśnie w Gumi City.

Firma potwierdziła, że fabryka pozostaje zamknięta. Co ciekawe Samsung informuje, że zamknięcie potrwa tylko do poniedziałku 24 lutego.

Koreańczycy zamknęli swoją fabrykę, a pracownicy, którzy mieli bezpośredni kontakt z zakażonym zostali poddani kwarantannie. Dostęp do miejsca, w którym pracowała osoba zarażona koronawirusem zostanie przywrócony we wtorek 25 lutego.

Osoba chorująca na koronawirusa odpowiedzialna jest za produkcję smartfonów. Pracownicy zakładu otrzymali wiadomości od sztabu kryzysowego, że fabryka zostanie zamknięta w weekend, a Samsung zajmie się sterylizacją miejsca pracy.

Dodatkowo od poniedziałku pracownicy powinni nosić maski ochronne jako dodatkowy środek ostrożności. Firma zaleca również powstrzymanie się od wyjazdów służbowych. Osoby, które mogą pracować zdalnie powinny pozostać w domach. Dojazd do fabryki został utrudniony, ponieważ zawieszono komunikację autobusową.

Samsung twierdzi, że na czas dostarczy zamówione egzemplarze Galaxy Z Flip.

Źródło: sammobile.com