Produkcja absolutna

Adobe zdecydowało się na odświeżenie swojego sztandarowego pakietu do obróbki wideo oraz dźwięku i zmianę jego nazwy z Video Collection na Production Studio.

Production Studio to naturalny następca pakietu Video Collection, którego trzon stanowiły cztery potężne narzędzia do efektów specjalnych, nieliniowej edycji wideo oraz dźwięku, a także publikacji DVD. Podobnie jak poprzednik, Production Studio dostępne będzie w dwóch wersjach: Standard (After Effects 7.0 Standard, Premiere Pro 2.0, Photoshop CS 2, Dynamic Link, Adobe Bridge) oraz Premium (dodatkowo znajdziesz w niej programy Audition 2.0, Encore DVD 2.0, Ilustrator CS2 oraz After Effects 7.0 w wersji Professional). Zaktualizowano w zasadzie wszystkie najważniejsze składniki z podstawowej wersji.

After Effects 7.0 zawiera między innymi nowe narzędzie o nazwie Graph Editor, umożliwiające precyzyjną kontrolę i tworzenie animacji, obsługuje 32-bitową głębię kolorów i oferuje zapis w formacie FLV (Macromedia Flash Video). Edytor wideo Premiere Pro 2.0 może wykorzystywać źródłą wideo z wielu kamer jednocześnie, edytować materiał w jakości HDV, a także pliki PSD z 10- oraz 16-bitową głębią kolorów. Podczas renderowania potrafi korzystać z mocy obliczeniowej karty graficznej.

Dużo nowości wprowadzono do edytora audio Audition 2.0. Dzięki obsłudze standardu ASIO program może współpracować z wieloma urządzeniamiń wspomagającymi rejestrację i edytować dźwięk z minimalnym opóźnieniem (latencją). Pojawił się nowy kompresor, który pozwala na wygodniejsze modelowanie brzmienia. Pomyślano również o nowych narzędziach do masteringu i wizualnego podglądu spektrum częstotliwości. W Encore DVD 2.0 ciekawie prezentuje się możliwość rozrysowania schematu nawigacji menu nośnika DVD. Dodatkowo pojawiło się narzędzie do tworzenia pokazu zdjęć z muzyką oraz narracją. W bardziej rozbudowanych projektach przyda się funkcja budowania wielostronicowych systemów nawigacji. Wszystkie wspomniane programy będą oferowane również jako pojedynczo.

Informacjehttp://www.adobe.com

Cena 1199 dol. (Standard), 1699 dol. (Premium)