Produkt Roku 2011 - wyniki plebiscytu

Zakończyliśmy głosowanie na najlepsze produkty 2011 roku. Zapoznajcie się z wynikami.


Na swój ulubiony produkt 2011 roku mogliście głosować przez ponad dwa miesiące. Dziękujemy za wszystkie oddane głosy i za wyrażanie własnego zdania na temat poszczególnych produktów. Teraz przyszła kolej na ogłoszenie oficjalnych wyników. Naszym kryterium była liczba głosów oddanych na "TAK". W tak przyjętej metodyce wyniki kształtują się następująco.

1. Kaspersky Internet Security 2012 (912 głosów)

Kaspersky Internet Security 2012

Kaspersky Internet Security 2012

Zaszczytny tytuł wyboru czytelników PC Worlda uzyskał antywirus Kaspersky Internet Security 2012. Zwycięzca redakcyjnego testu pakietów bezpieczeństwa z numeru 12/2011 PC Worlda. Produkt uzyskał także znak jakości PC Worlda oraz tytuł najlepszego antywirusa. Kaspersky Internet Security wyposażony jest w osobistą zaporę ogniową, która kontroluje dane przepływające między komputerem użytkownika a internetem. Program pozwala także na pracę w "trybie ukrycia", w którym komputer użytkownika będzie całkowicie niewidoczny w sieci. Narzędzie zawiera także zestaw zaawansowanych technologii filtrowania wykorzystywanych do analizowania poczty elektronicznej. To właśnie te cechu mogły okazać się decydujące w waszym wyborze. Gratulujemy!

2. Bitdefender Internet Security 2012 (656 głosów)

Bitdefender Internet Security 2012

Bitdefender Internet Security 2012

Wyjątkową popularnością w naszym głosowaniu cieszyły się programy antywirusowe. Stąd też obecność na drugim miejscu Bitdefendera Internet Security 2012, który jest konkurentem antywirusa Kaspersky. Srebrny medalista uzyskał najwyższy wynik w kategorii wykrywania zagrożeń i ochrony komputera przed atakami typu zero-day (nieznanymi), łącznie z prowadzonymi ze stron WWW i e-mailowymi. W ciągu dwóch miesięcy testów program ten nie popełnił żadnego błędu, co rzadziej lub częściej zdarzało się konkurencji. Inną ważną cechą są jego niskie wymagania sprzętowe, dzięki czemu sprawdzi się on także na starszych modelach komputerów. Na szczególne uznanie zasługuje specjalny moduł przeznaczony tylko i wyłącznie do ochrony komputera w trakcie korzystania z serwisów społecznościowych.

3. OvisLink AirLive GW-300R (419 głosów)

OvisLink AirLive GW-300R

OvisLink AirLive GW-300R

Podium zamyka OvisLink AirLive GW-300R. Jest to jeden z najszybszych ruterów w swoim przedziale cenowym. Oprócz tego ma dobrze rozwinięty system bezpieczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem wysokiej odporności na ataki DDoS. Zasięg wynosi do 300 metrów od urządzenia. Te wszystkie cechy zapewne spowodowały to, że wybraliście ruter firmy OvisLink do pierwszej trójki produktów 2011 roku.

4. Samsung Galaxy S2 (203 głosy)

Na czwartym miejscu znalazł się smartfon oferowany przez koreańskiego producenta. Samsung Galaxy S2 urzeka wysoką wydajnością, bardzo dobrym wykonaniem i świetnym ekranem. Nic więc dziwnego, że zdobył on wasze zaufanie, bowiem jest to jedna z najlepszych ofert w tym segmencie rynku.

5. Polsat LTE (192 głosy)

Piąte miejsce przypadło usłudze wprowadzonej dla abonentów Cyfrowego Polsatu. Firma jest pierwszym

polskim operatorem, który wprowadził do swojej oferty technologię Long Term Evolution (LTE). Usługa umożliwia

dostęp do internetu z szybkością do 100 Mb/s za pomocą dwusystemowego (HSPA+/LTE) modemu Huawei E398. Miesięczna opłata abonamentowa zaczyna się od 30 zł za pakiet 3 GB danych.

6. Ubuntu 11.10 (182 głosy)

Na szóstym miejscu uplasowała się jedna z dystrybucji Linuksa. Być może powodem jest to, że Ubuntu jest pierwszą dystrybucją, która nie sprawia żadnych trudności w obsłudze nawet niezbyt zaawansowanym użytkownikom komputerów. Ubuntu 11.10 jest nie tylko bardzo łatwe w użyciu, ale dzięki zastosowaniu interfejsu Unity - także wydajne i efektowne.

7. Battlefield 3 (179 głosów)

Siódmą pozycję zajął Battlefield 3. Trzecia odsłona jednej z najbardziej rozpoznawalnych strzelanek wojennych.Premiera gry ze studia DICE i Electronic Arts okazała się jednym z najważniejszych wydarzeń związanych z rozrywką w Polsce. Wynik finansowy

tytułu po tygodniu sprzedaży okazał się lepszy od uzyskanych przez takie produkcje filmowe, jak "Bitwa Warszawska 1920" czy "Kac Vegas w Bangkoku".

8. iPad 2 (178 głosów)

Tylko jeden głos mniej zdobył iPad2. Tablet od firmy Apple cechuje przede wszystkim świetna konstrukcja

która ciągle jest w czołówce tabletów. Tablet robi niezwykłe wrażenie swoją cienką obudową i jakością wykonania. Jest to w tej chwili najlepszy tablet, który nie pracuje pod kontrolą systemu Android.

9. Diki (158 głosów)

Dziewiąte miejsce zajmuje internetowy słownik polsko-angielsko-polski. Oprócz tłumaczenia, Diki odtwarza wyszukiwane słówka i frazy, nagrane przez profesjonalnych brytyjskich i amerykańskich lektorów.

10. Intel Core i7 3960X (152 głosy)

Stawkę zamyka procesor Intel Core i7 3960X. Jest to jeden z najbardziej wydajnych procesorów jakie znajdują się na rynku. Konstrukcja ta wzbudzi zachwyt zarówno gracza jak i profesjonalisty. Co naprawdę rzadko się zdarza.

Tak kształtują się wyniki naszego plebiscytu. To co zaskakuje to brak jakiegokolwiek laptopa wśród 10 najlepszych produktów. A wy na kogo głosowaliście? Czy waszym zdaniem jeszcze jakiś inny produkt zasługuje na obecność na liście TOP 10?